Nečekaně vysoká porážka v Turnově

Sobotní utkání 5. kola KLM v Turnově přineslo domácím první tříbodový zisk. Hosté dorazili k utkání ve velice okleštěné sestavě a postupně jim docházely síly. Přesto byli domácím dvě třetiny vyrovnaným soupeřem. Euforicky hrající domácí si s chutí zastříleli. Kvůli zraněním a vyloučením dohrávali českolipští utkání v sedmi hráčích a odvezli si z Turnova nečekaný debakl.

BHK Turnov – HC Česká Lípa 11:2 (2:0, 3:2, 6:0)

Zápas začal náporem domácích, i když první obrovskou šanci spálil hostující Bauer, když ze dvou metrů netrefil zpola odkrytou turnovskou branku. Poté fauloval Pořádek a domácí hráli přesilovku. Tu využil v čase 4:48 Jankových. Pořádek opět putoval na trestnou na trestnou lavici a domácí byli zase v početní výhodě. Těsně před jejím koncem neudržel gólman hostů Bohatý puk po střele Zbroje a ten pak doklepl do brány Isach. 2:0. Hosté sporadicky útočili, ale většinou se nedostávali k zakončení. Většina děje se odehrávala před Bohatého brankou. V 15. minutě projel celé hřiště Krupička, ale s jeho střelou neměl domácí brankář Března větší problém. Hosté pak hráli přesilovku za faul Zbroje, pálili ze všech pozic, Holčákova bomba dokonce zlomila hůl domácího Jankovýcha, ale gól nedali. Před koncem se ocitl ještě ve velké šanci Preussler, ale nezkrotil skákavou přihrávku Pořádka a stav se neměnil.

Druhé dějství začali lépe hosté, Březnu ohrozili Flekl a Krupička. Pak si ale vybral slabší chvilku českolipský brankář, který si srazil do sítě Zbrojovo nahození z nulového úhlu. V 6. minutě šli domácí do oslabení. Bránili statečně, pak ale nešel Preussler z rohu přesně hůl najíždějícího Bauera a ten z první snížil! Hra se vyrovnala, diváci viděli svižný hokej. 14. minuta přinesla tlak České Lípy, ale stačila chvilka nepozornosti a Jágr zvýšil na 4:1. Minutu nato ujel Ulbrichtovi Drapák a vychutnal si nejistého Bohatého střelou pod víko. Tempo nepolevovalo, oba gólmani se museli několikrát ukázat. Domácí lehce přitvrdili, ale hosté se nevzdávali. Vynikali zejména Zet a neúnavný bojovník Bauer. Ten se dočkal 35 vteřin před koncem, když po nahrávce Holčáka dal svůj druhý gól večera. 5:2.

Domácí na hosty po druhé přestávce vletěli a výsledkem byl gól Jankovýcha ve třetí minutě. Ihned po rozehrání fauloval Holčák a přesilovka domácích přinesla sedmý zásah do českolipské sítě. Bohatého zblízka překonal Růzha a tím ukončil pro tento večer jeho pobyt v brance. V 6. minutě zaútočili i hosté, Holčák dokonce trefil tyč turnovské klece. Nový muž v lipské brance Karásek pak vychytal Řezníčka, ale vzápětí byl bezmocný proti Kysilkově střele od modré. 8:2. Na českolipské padla únava a jejich nedůslednou obranu ztrestali domácí devátým gólem z hole Dudy. Uběhlo 10 vteřin a padla potupná desítka po tečované střele Mikuleho. Skóre neunesl Ulbricht a vyfasoval trest 5 + do konce. Vzápětí zabrzdil před domácím brankářem Bauer, a i on šel za nesportovní chování pod sprchy. Jelikož už nehráli ani Pořádek a zraněný Kučera, zbyl na českolipské střídačce pouze jeden muž na střídání! Ve 14. minutě přidal Maděra 11. gól domácích. Pak už se jen čekalo na závěr, i když Karásek ještě několikrát musel předvést své dovednosti.

I přes strašidelný výsledek nebyla hra českolipských úplně zlá. Jde spíš o důsledek absence některých opor týmu a malého počtu hráčů. Je potřeba hodit výsledek za hlavu a soustředit se na další kola soutěže. V sobotu zavítá A-tým do Frýdlantu, kde začne v 17:00 zápas 6. kola KLM.

Branky a nahrávky: 5. Jankových (Mizerík, Jágr), 9. Isach (Zbroj, Drapák), 22. Zbroj (Isach), 34. Jágr (Mizerík), 35. Drapák (Kysilka), 43. Jankových (Zákoutský Jan, Mizerík), 44. Růzha, 47. Kysilka (Isach, Zbroj), 50. Duda (Maděra, Isach), 50. Mikule (Žmolil), 55. Maděra (Isach, Růzha) - 26. Bauer (Preussler), 40. Bauer (Holčák)

Vyloučení: 3 – 4, navíc Ulbricht /CL/ 5 + do konce a Bauer /CL/ 10 min.

Diváci: 188

Sestava České Lípy: Bohatý (44. Karásek) – Ulbrich, Zet, Bulva, Pořádek, Holčák, Preussler, Flekl, Bauer, Krupička, Podávka, Kučera.