Liberecká střelnice u Ploučnice

V sobotu 5. 10. proběhl zápas Krajské ligy mužů Libereckého kraje. A výsledek? HC Česká Lípa – VTJ Ještěd Liberec 4:15 (2:6, 0:9, 2:0).

Hned z první střely zápasu se hosté ujali vedení. Hezkou akci zakončil Herda. Za minutu domácí srovnali zásluhou Bureše a za další minutu se z útoku dva na jednoho prosadil Češka a lipští vedli 2:1. Začátkem šesté minuty vrátil skóre zpět do vyrovnaného stavu liberecký Tomíček. Hra se zklidnila a byly k vidění útočné výpady na obou stranách. Dění na ledě se pomalu, ale jistě přesouvalo před brankáře domácího týmu. Nic na tom nezměnila ani českolipská přesilovka v jedenácté minutě. Po jejím skončení vrhli domácí síly do útoku, ale po chybě v obraně inkasovali potřetí z hole Herdy. Šanci vyrovnat zahodil domácí kapitán Holčák a po dalším kiksu ve středním pásmu zkompletoval liberecký Herda hattrick. Po minutě a další brance Liberce se z brány poroučel nejistý Karásek a nahradil ho Číž. Na puk si skoro nesáhl a už ho po čtvrtém přesném zásahu Herdy lovil ze sítě. Za stavu 2:6 se domácí konečně dočkali vytoužené přestávky.

Odhodláni poprat se s nepříznivým stavem naskočili českolipští do druhé třetiny. Byli často na polovině hostujícího týmu, ale střelecky se neprosadili. Jejich útočné snahy zbrzdilo vyloučení Čižmára. Po jeho návratu z trestné lavice dal hostující Burkoň sedmou branku a po fatální hrubce Nováka přidal Herda osmý zásah libereckých. I největším optimistům v řadách publika došlo, že tento zápas neskončí pro domácí dobře. Za další minutu chyboval domácí Čižmár, nechal vyniknout hostujícího Psotu a skóre narostlo na obludných 2:9. Chvíli na to byl vyloučen Herzog a „desítka“ visela ve vzduchu. Lípa oslabení přežila a sympaticky se hnala do útoku. Po dalších minelách v obraně přidali hosté desátý a jedenáctý gól v rozmezí 33 vteřin. Slabší povahy opustily hlediště a tito diváci přišli o proměněné trestné střílení za faul na Tomíčka. 2:12. Na další tři branky stačilo hostům 77 vteřin a hrůzostrašná třetina pak naštěstí skončila. Stav na ukazateli po 40 minutách byl 2:15!

Notně prořídlé hlediště vidělo v začátku třetího dějství českolipský nápor. Ten vyústil ve třetí gól Lípy, o který se postaral Čižmár. Do branky se na poslední třetinu vrátil Karásek a neměl v prvních minutách mnoho práce. Liberec se nikam netlačil, zápas byl rozhodnutý a tak si zaútočili i českolipští borci. Velikou šanci spálil Hau, z metru netrefil prázdnou libereckou klec. Po vyloučení Češky v oslabení ujel Karel Veber a parádním blafákem dal čtvtou branku domácích. V desáté minutě vystrašil libereckého gólmana Tomíčka Holčák tvrdou bombou, která ale v síti neskončila. Hosté často riskantně rozehrávali, dělali v obraně chyby, ale domácí jich nedokázali využít. Snaha prosadit se individuálně končila na holích hráčů VTJ. Vzruch přinesla až hromadná strkanice před brankou hostí v předposlední minutě. Pár vteřin před koncem ještě netrefil poloodkrytou branku libereckých Preussler. Tento moment jakoby symbolicky podtrhl celé utkání, v němž domácí podali ostudný výkon.

Branky a nahrávky: 3. Bureš (Flekl), 4. Češka (Řezáč), 41. Čižmar (Veber K, Došlý), 49. Veber K (Novák, Bauer) - 2. Herda (Tomíček, Burkoň), 6. Tomíček (Herda, Chládek), 15. Herda (Tomíček), 16. Herda (Tomíček), 17. Tomíček (Herda, Burkoň), 18. Tomíček (Burkoň, Herda), 27. Burkoň (Šnajdr), 27. Herda (Burkoň, Tomíček), 29. Psota, 33. Herda (Tomíček), 33. Herda (Šnajdr), 35. Tomíček TS, 39. Tomíček (Herda), 40. Šnajdr (Psota), 40. Tomíček (Burkoň, Herda)

Vyloučení: 4 – 3

Diváci: 100

Vyjádření klubu k debaklu domácího týmu:

Vedení klubu se omlouvá všem divákům a fanouškům českolipského hokeje, za předvedené vystoupení plné chyb a hrubek a za otřesný výsledek našeho týmu. Opravdu jsme si vstup do soutěže takto nepředstavovali a v dalších zápasech se vynasnažíme pokaženou reputaci napravit. V sobotu 12.10. hrajeme na ledě zatím neporažené Lomnice, snad se poučíme z našich chyb a přivezeme dobrý výsledek.

V sobotu 19.10.2013 od 15:15 hodin je na pořadu utkání HC Česká Lípa – HC Frýdlant a jako omluva za nepovedené utkání, bude vstup pro všechny fanoušky zdarma. Přijďte povzbudit naše hráče, snad se nám podaří odměnit se zcela jiným výkonem a nasazením!