10. výročí od povodní

Jak Slavoj Liberec Tři krále v České Lípě neslavil

Verze pro tisk |

HC Česká Lípa – HC Slavoj Liberec 9:5 (3:2, 4:1, 2:2)

15. kolo KLM svedlo dohromady českolipské Šelmy a hokejisty Slavoje Liberec. Kdo zavítal v sobotu odpoledne na zimní stadion v České Lípě, určitě nebyl zklamán.

Ten, kdo se opozdil o dvě minuty, byl ochuzen o dva góly domácích. Oba v rozmezí minuty a půl zařídil obránce Novák. Domácí pak hráli v oslabení a jejich brankář Bohatý pustil za svá záda vcelku lehkou střelu Šestáka. Stav 2:1 vydržel pouhých 26 vteřin. Pak svůj první gól v tomto ročníku slavil Rašín. V 7. minutě ubránili domácí dlouhé oslabení o dva hráče. Hra nabrala spád a lehce se přiostřila. Domácí nevyužili přesilovku ze 14. minuty a hosté předvedli hezkou hokejovou v minutě sedmnácté. Šebesta vypálil, Bohatý puk jen vyrazil a Psota ho pohotově uklidil do branky. Liberec se zvedl, byl lepší, ale stav 3:2 vydržel až do přestávky.

V úvodu druhé třetiny spálili domácí několik vyložených šancí, ale diváci se gólu v Hýbnerově síti nakonec dočkali. Ve 27. minutě se prosadil Bauer a pár okamžiků po něm zvýšil na 5:2 domácí kapitán Holčák. I dál se bylo na co dívat. Slavoj snížil v oslabení. Šebesta využil hrubku domácího obránce a Bohatý neměl šanci. 33. minuta patřila opět Holčákovi. Sám si vyhrál vhazování, najel do střelecké pozice a přesnou střelou rozjásal domácí publikum pošesté. Minutu nato byl vyloučen Novák, s výrokem sudích polemizoval tak dlouho, až dostal dva osobní tresty a protentokrát dohrál. V oslabení ale využil Holčák chybu hostí, a brankou na 7:3 zkompletoval hattrick. Ke konci třetiny hráli liberečtí přesilovku, ale skóre se nezměnilo.

Po druhé pauze byli domácí útočnější, ale jejich snaha přinesla chybu, po níž dal Duda čtvrtý gól libereckých. 48. minuta přinesla krásnou českolipskou akci, na jejímž konci stál v pohodě zakončující Žák. 8:4. Poté nastalo poněkud zmatené vylučování, přesilovka domácích a v ní devátý gól v liberecké síti. Přesně se trefil Rašín. Pak tempo opadlo a diváci se hlasitě dožadovali desítky. Domácí se snažili jim vyhovět, ke gólu nebylo daleko, ale nepadl. Naopak, v samém závěru ujel hostující Tomíček a v poslední vteřině upravil výsledek na konečných 9:5.

I napodruhé v letošní sezóně se Šelmám podařilo obrat liberecký Slavoj na svém ledě o všechny body. Aktuálně jim patří čtvrtá příčka zaručující play-off. Definitivně si účast v něm mohou pojistit už příští týden. Do České Lípy přijede silná Lomnice. Utkání s tímto soupeřem bývají tradičně bojovná a plná emocí. Začátek je v sobotu 13.1. v 16 hodin. Srdečně zveme všechny příznivce ledního hokeje.


Branky a nahrávky: 1. Novák (Bauer), 2. Novák (Žák), 5. Rašín (Bauer), 27. Bauer (Preussler), 27. Holčák (Bulva), 33. Holčák, 36. Holčák, 44. Žák (Rašín, Bauer), 49. Rašín (Minařík) - 5. Šesták (Vorel, Tomíček), 17. Psota (Šebesta, Tomíček), 32. Šebesta, 44. Duda, 60. Tomíček (Šesták)

Vyloučení: 8 – 7, navíc Novák /CL/ 2+10+do konce a Svoboda /LBC/ 10+do konce
Diváci: 168

Sestava České Lípy: Bohatý - Dvořák, Novák, Zet, Bulva, Rašín, Žák, Šesták, Minařík, Preussler, Bauer, Holčák, Pulda.

Další zápas 15. kola:
HC Frýdlant – HC TS Varnsdorf 8:6 (4:2, 2:2, 2:2)
Utkání HC Turnov – HC Lomnice bylo odloženo.

Nahoru