II. Krajská liga dorostu 16. 12. – HC Frýdlant : HC Česká Lípa

Verze pro tisk |

Konečně zasloužená výhra.. Z mrtvých vstání… ve 3. třetině kluci obrátili z 0:4 na 5:4… Klobouk dolů…!! Možná sehrála úlohu i motivace v podobě vítězství našeho A-týmu den před tím, na samém místě 5:12.

Sestava CL: Klosovský Martin, Hau, Langr, Kučera, Tichý, Binder, Burger, Vörös, Kouba, Fryč, Beneš, Kouba, Dlouhý, Bašek, Geyčuk

Hostující brankář Martin Klosovský z domácího celku nahradil nemocného Kroftu a všichni čekali, jak zachytá…

Oba celky začaly hrát otevřený útočný hokej od první minuty. První třetina vypadala dosti vyrovnaně, kdy jsme měli více gólových příležitostí, ale bohužel neproměněné. Ve 14. minutě dostal Atilla Voros ránu na krk, třetinu dohrál, do další části hry ale nenastoupil. Domácí se dostávali častěji do vyložených příležitostí, útočníci však mířili většinou mimo bránu a M. Klosovský se tlaku bránil skvěle. 1. třetina tak skončila 0:0.

Začátek druhé třetiny začal chybou Dominika Fryče u modré čáry. Po střetu s domácím hráčem se nestačil zvednout z ledu, jeho soupeř však zatím dojel mezi kruhy a nikým nebráněn zpracoval přihrávku zpoza branky a vstřelil první branku domácích 1:0. Během dalších čtyř minut jsme vystřelili na branku domácích dvakrát, stříleli Tomáš Kučera a Pavel Kouba. Další přesilovku jsme odehráli ve vlastním obranném pásmu. Soupeř měl trochu navrch a přehrával nás lepším bruslením. V osmé minutě jsme neudrželi puk v rohu za naší brankou, nahrávku mezi kruhy dostal najíždějící obránce Michal Šálek a se štěstím prostřelil našeho golmana. 2:0. Po tomto gólu se obraz hry začal pomalu měnit a českolipský celek se začal prosazovat před brankou domácích. Dominik Bašek se dostal do šance po nahrávce Pavla Kouby  a promarnil svou šanci. V 18. minutě měl Tom Binder další gólovku i s dorážkou, smůla byla však přilepená na naše hokejky.

Ve 2. minutě 3. třetiny jsme dostali třetí gól. Čtvrtá branka padla po brejkové situaci v našem obranném pásmu. Brankář vyjel ve snaze přikrýt puk, to se však nepodařilo a bylo to 4:0.  Tým Predátorů nepropadl panice a využil toho, že soupeř měl utkání "vyhrané" a polevil. V 8. minutě zvedl vítězně hokejku nad hlavu Tom Binder po nahrávce Honzy Dlouhého. 4:1. Za minutu po střele zprava nádherně doráží odražený puk Franta Beneš. 4:2. Za další minutu střílí zprava naprosto stejně Tom Binder, domácí golman odráží puk vlevo a Franta Beneš naprosto zkušeně trefuje podruhé odkrytou branku domácích. 4:3. Hodně studenou sprchu pod otevřeným nebem frýdlantského zimního stadionu pustili svou střelou v další minutě Tom Binder a následnou dorážkou David Tichý 4:4. Pouhé 4 minuty a 27 sekund stačilo na vyrovnání.  Karty se obrátily!! Predátoři začali hrát hokej, začali si nahrávat ve středním pásmu, zrychlili střídání a výsledek se projevil. Poslední vítězný hřebík zatloukl v sedmnácté minutě Dominik Fryč 5:4! Asistenci připisujeme Martinovi Klosovskému v naší brance.  Tak jestliže má Frýdlant na facebooku návod jak prohrát vyhrané utkání, tak my víme, že do poslední chvíle utkání nemusí být prohrané. První zasloužené body jsme přivezli z Open Air Frýdlant Arena. Tento víkend přejeme úspěšný závěr roku v Lomnici.

Celý neupravený článek naleznete zde.

Nahoru