Hokejová bitva se šťastným koncem

Duel 13. kola KLM byl vyrovnaný až do posledních minut, nakonec ale hosté vezou z Frýdlantu všechny body.

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Více práce v prvních minutách zápasu měl domácí brankář Blažek. Hra se odehrávala většinou na polovině domácích, ti jen občas svými útočnými výlety ohrožovali hostujícího gólmana. V polovině třetiny českolipští zamkli domácí v jejich pásmu a gól visel ve vzduchu. Domácí jen vyhazovali, ale jejich brankář nepustil za svá záda žádný střelecký pokus. Naopak při jednom z brejků byl domácí útočník Beníšek zastaven nedovoleně a bylo nařízeno trestné střílení. Frýdlantský útočník ale na Karáska nevyzrál a stav se neměnil. A protože ani další převaha hostů neskončila brankou, stav po dvaceti minutách byl 0:0.

Stav se měnil až ve 23. minutě. Přesilovkové formaci hostů ujel domácí Šostý a ranou pod břevno nedal Karáskovi šanci. 1:0. Pár vteřin po nepovedené přesilovce napřáhl od modré českolipský Ulbricht a bylo vyrovnáno. Útoky se pak střídaly na obou stranách a brankáři se nenudili. Lípa promarnila i luxusní přesilovku 5 na 3. V 33. minutě se napřáhl opět Ulbricht, do jeho rány strčil hůl Preussler a hosté vedli. Poté se do početní výhody dostali i domácí, ale také se jim nevedlo. Do konce třetiny se hrál vyrovnaný hokej, víceméně ve středním pásmu.

Domácí se v třetí dvaceminutovce vrhli za vyrovnáním. Hosté ale dobře napadali jejich rozehrávku. Po domácí neproměněné přesilovce přišla pasáž, kdy se hrálo dlouhé minuty bez přerušení. Střely končily buď na zadním mantinelu, nebo na vyrážečkách obou gólmanů. Domácím se podařilo srovnat v přesilovce v 55. minutě. Karáska z kruhů propálil Pešek. Hosté opět faulovali, domácí ale další zásah nepřidali. Zápas spěl do prodloužení. Proti tomuto scénáři byli ale Rašín s Preusslerem. Prvně jmenovaný založil akci a střelec Preussler 93 vteřin před koncem zajistil České Lípě tři body.

Branky a nahrávky: 23 Šostý (Hodač), 55 Pešek ( Beran) -  25 Ulbricht (Zelinka), 33 Preussler (Ulbricht), 59. Preussler (Rašín)
Vyloučení: 5 – 6
Diváci: 75
Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) - Novák, Rašín, Žák, Ulbricht, - Říha, Řezáč, Vejr, Preussler, Češka, Bauer, Holčák, Flekl, Zelinka, Bašek