HC Česká Lípa – VTJ Ještěd Liberec 5:6 sn ( 2:3, 3:1, 0:1, 0:1)

Utkání začali lépe hosté, od prvních chvil se tlačili do útoku. Po minutě hry šel na trestnou lavici domácí Veber a liberecký Chládek otevřel v čase 2:34 skóre. Teprve o minutu později směřoval první střelu na bránu hostí Preussler.

V 6. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, zamkli soupeře před jeho brankou ale dát gól se jim nepodařilo. Naopak liberečtí po oslabení zabrali a Chládek dal v osmé minutě na 0:2. Za další dvě minuty po individuální akci přidal Burkoň třetí úspěch hostů a v polovině první třetiny byl stav už 0:3. Domácí se nepoložili a vrhli se do útoku. Velké šance měli Bauer, Preussler a Rašín. V začínající patnácté minutě se po přímočaré akci prosadil domácí kapitán Radek Holčák. 1:3. Po sérii vyloučení nakonec půl minuty před koncem první části ujel Holčák a jeho střela podruhé rozvlnila síť liberecké branky.

Krátce po přestávce domácí hráli přesilovku, ze které ale nic nevytěžili. Poté hasil útočný výpad dvou libereckých hráčů v poslední chvíli Preussler. Liberečtí několikrát chybovali na modré a jednu z jejich chyb přetavil ve vyrovnání Čapek. Lipští zvýšili obrátky a zatlačili hosty na jejich polovinu. Ti se ale dostávali do nebezpečných brejků a z jednoho z nich nastřelil Tomíček tyč. V polovině 14. minuty si pro faul dojel liberecký Šesták a trestné střílení následně využil. Minutu a půl nato se po skrumáži před Tomíčkovou bránou nejlépe zorientoval Čapek a opět vrátil gólový stav do nerozhodného stavu. Hra se zrychlila a oba týmy předváděly hezký hokej plný šancí. Tři minuty před koncem třetiny překvapil libereckého gólmana střelou z nulového úhlu Ulbricht a poprvé v zápase strhl vedení na českolipskou stranu. Stav po dvou třetinách byl 5:4.

Hosté se snažili v prvních minutách poslední části o tlak a několikrát se puk ocitl těsně u brankové čáry. Domácí odpovídali protiútoky, Veber nastřelil dokonce tyč. Do tyče mířil i pokus Peterky.  Hosté ovládli na několik minut led a zle zatápěli domácí obraně. Proti střelám Tomíčka a Šestáka se vyznamenal brankář domácích Andrýsek. Po nedorozumění ve středním pásmu ujel hostující Tomíček a srovnal na 5:5. Hra se nezpomalila a obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu. Blíž k tomu měli vojáci, několikrát domácí podržel gólman Andrýsek. Stav se do konce utkání nezměnil a následovalo prodloužení.

Prodloužení načal krásnou střelu Peterka, vzápětí pálil od modré Mišaga, ale Tomíček v liberecké bráně byl připraven. Domácí měli víc ze hry, ale gól nevstřelili. Před koncem nastaveného času měl obrovskou šanci hostující Tomíček, ale ani on nemířil přesně. Následovaly samostatné nájezdy. Za domácí se trefil Holčák, za hosty odpověděl Šnajdr. Domácí Preussler a Ulbricht nájezdy neproměnili, neskóroval ani liberecký Tomíček.Vše viselo na holi Šestáka. Ten překonal domácího brankáře a rozhodl zápas ve prospěch hostů.

Branky a nahrávky: 15. Holčák (Bauer), 20. Holčák (Peterka), 26. Čapek (Řezáč), 36. Čapek,  37. Ulbricht (Holčák) – 3. Chládek (Tomíček), 8. Chládek      (Šesták, Burkoň), 10. Burkoň (Tomíček), 34. Šesták, 57. Tomíček (Burkoň, Tomíček), 65. Šesták

Vyloučení: 3 – 4                Diváci: 100