HC Česká Lípa postupuje do finále

Nedělní večer patřil odvetě semifinálového souboje play-off Krajské ligy mužů v ledním hokeji. Hráči České Lípy se v Liberci utkali s papírovým favoritem, týmem VTJ Liberec. Byl k vidění rychlý a bojovný zápas, který hosté v poslední třetině ovládli a zajistili si postup do finále soutěže. Velkou oporou hostů byl brankář Karásek, který předčil svého soka v liberecké bráně Tomíčka a pomohl českolipským k postupu.

VTJ Ještěd Liberec – HC Česká Lípa 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Hosté potřebovali smazat jednogólové manko a hned od počátku se o to snažili. Peterku ještě Tomíček vychytal, ale hned v druhé minutě chytře tečoval Čižmárovo nahození Veber a českolipští vedli. Výpady libereckých kryla spolehlivá českolipská obrana. Hosté se tlačili dál do útoku, ale v 6. minutě fauloval Čižmár Horáčka a domácí hráli přesilovku. Do útoku v oslabení se vrhli Peterka a Češka, ale neproměnili. Naopak ve změti hokejek před lipským brankovištěm se nejlépe zorientoval Dvořák a vyrovnal na 1:1. Vzápětí po vhazování před Karáskem se puk dostal k Preusslerovi, ten ujel a z nulového úhlu nachytal nejistého Tomíčka. 2:1. Liberec chyboval v
rozehrávce a hned 2× se mohl prosadit forčekující Herzog. Stav se ale neměnil. I domácí útočili, Dvořáka vychytal Karásek, Tomíčka přišpendlil na mantinel Zet. S přibývajícím časem tlak libereckých rostl, ale spolehlivý Karásek změnu skóre nepřipustil. Svůj náskok před přestávkou hosté uhájili.

Po přestávce se zpočátku hrálo na liberecké polovině hřiště, domácí se snažili o brejky, ale jejich nahrávky nenacházely příjemce. Za zdržování šel pykat Dvořák, ale paradoxně se v oslabení mohli radovat domácí. Obrana trestuhodně chybovala, ale Hanzl tváří v tvář Karáskovi selhal v zakončení. Jedinou střelu v přesilovce vyslal na Tomíčka Čižmár. V 8. minutě při vyloučení Čižmára ujel Holčák, jeho pokus vyrazil Tomíček před sebe a Češka pohotově zvýšil na 3:1 pro hosty. Čtvrtému gólu v liberecké síti zabránilo posunutí branky. Ve 13. minutě došlo k vyloučení Herzoga. Oslabení šlo hladce, ale zároveň s koncem přesilovky se podařilo snížit Herdovi. Dvakrát se o navýšení náskoku snažil Preussler, opět se hrála přesilovka, tentokrát šel ven domácí Duda. Toho za sekeru na Holčáka doplnil po minutě Hanzl. Ani hra 5 na 3 branku nepřinesla, střel na Tomíčka bylo minimálně. Až po přesilovce střílel Preussler, ale stav zůstal nezměněn. Po situaci před lipskou brankou, půl minuty před koncem třetiny, šli vychladnout Tomíček a Čižmár. Stav po 40 minutách byl 2:3.

Hra 4 na 4 pokračovala i v třetí třetině, ale žádné šance nepřinesla. Okamžitě poté následovala přesilovka domácích. V oslabení velmi vzrušeně reklamoval neodpískaný faul Češka, což sudí odměnil osobním trestem. Hosty pak podržel Karásek při sóle Šnajdra. V 6. minutě spálil tutovku Krupička, další velkou šancí pohrdl tento hráč o minutu později. Opět se na trestnou pakoval Čižmár a obrana hostů přežila drtivý tlak soupeře. Domácí měli více ze hry, ale jejich pokusy s přehledem pochytal Karásek. Vyrovnání na holi měl ve 12. minutě Šesták, po chybě českolipských obránců ujel všem, ale i jeho střelu zastavil zázračně beton českolipského gólmana. A tak skórovali hosté. Při přesilovce mířil do černého Zet. 2:4. Domácí nesložili zbraně a zatlačili hosty do obrany. Jejich tlak utnul svým únikem Krupička, najel před Tomíčka a nekompromisně zavěsil pod víko. Hosté vedli o tři branky a postup měli na dosah. Domácí si vzali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře. Karáska neohrozili, naopak jejich snahu dostat zápas do prodloužení zmařil 47 vteřin před koncem třetiny Krupička. Stanovil tak konečné skóre zápasu na 2:6.

Výborným kolektivním výkonem se českolipští probojovali do finále play-off Krajské hokejové ligy. Zde narazí na suveréna soutěže z Lomnice. Série, hraná na dvě vítězství, začíná v sobotu 8. března v 17:15 na stadionu u Ploučnice v České Lípě.

Branky a nahrávky: 7. Dvořák (Tomíček), 35. Herda (Burkoň, Šesták) – 2. Veber (Čižmár, Holčák), 9. Preussler 28. Češka (Holčák, Veber), 54. Zet (Krupička), 58. Krupička (Češka, Peterka), 59. Krupička.

Vyloučení: 5 – 7 (navíc Češka 10 min. osobní trest)

Diváci: 62

Sestava České Lípy: Karásek (Andrýsek) – Zet, Ulbricht, Staněk, Čižmár, Rašín – Herzog, Čapek, Řezáč, Holčák, Preussler, Veber, Češka, Peterka, Krupička.