Drama v Lomnici českolipským body nepřineslo

V sedmém kole vyjeli českolipští hokejisté do Lomnice. I v okleštěné sestavě byli favorizovaným domácím důstojným soupeřem. Utkání nabídlo řadu zajímavých momentů.

HC Lomnice n. P. – HC Česká Lípa 7:6 (2:0, 1:3, 4:3)

Začalo se poměrně důrazně a hned po dvou minutách hráli domácí přesilovku. Tu nevyužili a po ní spalovali jednu šanci za druhou. Hosté stříleli z uctivé vzdálenosti a spíše bránili. Nerozhodný stav vydržel až do 11. minuty. Pak brankář Lípy Karásek neviděl střelu Kucha a domácí vedli. Jejich další pokusy ale končily vedle brány, nebo je likvidoval skvělý Karásek. Toho překonal až dvě minuty před pauzou zblízka Kedršt. Po dvaceti minutách byl stav 2:0.

I v druhé třetině hráli lomničtí útočný hokej. Pak ale přišla českolipská přesilovka, krásná souhra celé pětky a snížení z hole Nováka. Za minutu se situace opakovala na druhé straně a Lemfeld nenápadnou střelou dával na 3:1. Ve 29. minutě se zapsal Novák mezi střelce podruhé a snížil. Domácí pak zatlačili hosty do defenzívy, ale jejich střelci nedokázali překonat výborně chytajícího Karáska. Jeho protějšek Musílek tři minuty před koncem třetiny propustil za svá záda Bauerovu střelu a začínalo se znova. 3:3

Třetí dějství bylo nejdivočejší. Hosté začali přesilovkou 5 na 3, kterou ale ukončil jejich faul.
Proti verdiktu rozhodčích vehementně protestoval Novák. Sudí jeho gestikulaci odměnil trestem ve hře a rázem byli hosté v oslabení. Domácí naložili s výhodou podle svých představ a po gólech Červeného a Junka odskočili na 5:3. Pak se v přesilovce českolipských chladnokrevně prosadil Bašek. V následujících minutách se stále vylučovalo a k vidění byly různé přesilovkové variace. Stav hráčů na ledě se vrátil do normálu až v polovině třetiny. Rudiš dal v 52. minutě šestý gól domácích. Minutu nato přidal další Mizera a stav byl 7:4. Lípa se nevzdala. Preussler s Bauerem rozhodili domácí natolik, že byl k vidění parádní vlastní gól Lomnice. Střelce domácích pak vymazával opět bravurní Karásek. V 58. minutě se domácí bránili v dvojnásobném oslabení. Kouč hostů odvolal navíc brankáře a v situaci 6 na 3 snížil Žák na rozdíl jediného gólu! Snahu českolipských o vyrovnání ale rázně utnulo jejich další vyloučení. V přesilovce si již domácí těsné vítězství uhlídali.

Branky a nahrávky: 11. Kuch (Junek, Drahoňovský), 18. Kedršt (Rudiš), 26. Lemfeld (Martinec), 44. Červený (Kedršt), 45. Junek (Drahoňovský, J.), 52. Rudiš (Lemfeld), 53. Mizera – 25. Novák (Rašín), 29. Novák (Žák), 38. Bauer, 45. Bašek (Rašín), 55. Bauer, 58. Žák (Rašín)

Vyloučení: 10 - 7 navíc Novák (CL) trest ve hře.

Diváci: 150

Sestava České Lípy: Karásek – Novák, Minařík, Rašín, Žák, Staněk, Vejr, Řezáč, Preussler, Bauer, Flekl, Podávka, Bašek.