Drama se šťastným koncem v Lomnici

HC Lomnice n. P. – HC Česká Lípa 6:7 (1:3, 3:1, 2:3)

Hned první zápas sezóny zavedl českolipské hokejisty do favorizované Lomnice. A bylo se na co dívat. Domácí otočili pro ně nepříznivý stav, ve třetí třetině dvakrát vedli o gól, ale všechny body nakonec putovaly k Ploučnici.

Hosté nastoupili do utkání nebojácně a odměnou jim byl úvodní gól Holčáka na konci 4. minuty. Domácí přidali a českolipský gólman Bohatý měl plno práce. Nakonec kapituloval po střele Junka v 8. minutě. Hosté nepřestali útočit a po vyhraném vhazování ve 13. minutě přidal jejich druhý gól Preussler. Při přesilovce ke konci třetiny vyvinuli domácí slušný tlak, ale branku nedali. Naopak půl minuty před pauzou si Krupička vychutnal domácího brankáře Mrázka a upravil stav na 1:3.

Uběhly dvě minuty druhé třetiny a domácí Maryška snížil na 2:3. Pak šli hosté do čtyř a v přesilovce byla k vidění první strkanice. V polovině utkání zaváhala českolipská obrana a Junek srovnal. A pro hosty bylo i hůř, z rychlé kombinace ve 32. minutě vytěžil domácí Rutkovský čtvrtý gól a otočil zápas! Domácí byli na koni a dobývali českolipskou branku. Jenže v době jejich největšího tlaku udeřili hosté a Preussler vyrovnal. Pak se oba týmy opět strkali, tentokrát před Mrázkovou brankou. Přesilovka domácích na konci třetiny změnu nerozhodného stavu nepřinesla.

Třetí třetina sotva začala a Lomnice dostala luxusní možnost skórovat v minutové přesilovce 5 na 3. Hosté ale v poklidu bránili a nerozhodný stav trval až do 49. minuty. Nikým nehlídaný Maryška zblízka přidal pátý zásah domácích. Hned v další minutě si vybral slabší chvilku domácí gólman a Krupička srovnal. Domácí opět udeřili v 53. minutě. Na 6:5 dával Knap. Ale zase stačila minuta a přišla přesilovka českolipských. Ta skončila už po osmi vteřinách. Napřáhl Dvořák a Mrázek lovil puk ze sítě. 6:6. Lomnice sahala po vítězství v 55. minutě. Za zalehnutí puku v brankovišti se konalo trestné střílení. Ledově klidný Bohatý ho chytil. Dvě minuty před koncem se dostal k puku Holčák, neváhal, vystřelil a stav byl 6:7. Opaření domácí se nedostali ani k power-play a hosté si s přehledem tři body pohlídali.

Českolipští ukázali, že ani favoritů se bát nemusí. V Lomnici předvedli dobrý a týmový výkon. Ztracené vedení je nepoložilo a do kanadského bodování se zapsalo hned 10 hráčů. Soutěž pokračuje v sobotu 30.9. Českolipské Šelmy přivítají v 16:00 na svém ledě HC Frýdlant.

Branky a nahrávky: 8. Junek (Lemfeld), 23. Maryška, 30. Junek (Kuch), 32. Rutkovský, 49. Maryška (Knap, Lemfeld), 53. Knap (Maryška) – 4. Holčák (Krupička), 14. Preussler (Novák), 20. Krupička (Šesták), 36. Preussler (Pulda, Křepelka), 50. Krupička (Holčák), 54. Dvořák (Bulva), 59. Holčák (Zelinger)
Vyloučení: 5 – 8
Diváci: 108
Sestava České Lípy: Bohatý – Žák, Bulva, Novák, Křepelka, Dvořák, Pulda, Zelinger, Krupička, Preussler, Šesták, Minařík, Holčák.