Divoká přestřelka, drama až do konce a tři body pro hosty

Verze pro tisk |

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 6:7 (0:1, 2:1, 4:5)

Na ledě Frýdlantu bojovali v sobotu, v rámci 17. kola KLM, českolipští hokejisté o další body. Utkání bylo bojovné, napínavé, oba týmy se střídaly ve vedení. Byla spousta vyloučených, padlo třináct branek, hned devět si borci obou stran nechali do třetí třetiny. Nakonec byli šťastnějším týmem hosté.

Domácí na hosty nastoupili v rychlém tempu, hned v úvodu se vrhli do útoku a ve 4. minutě dokonce nastřelili tyč Andrýskovy branky. O dvě minuty později ale zabojoval hostující Bauer, jím získaný puk převzal Preussler a ránou pod víko poslal českolipské do vedení. V 11. minutě hráli domácí dlouhé oslabení o dva muže, ale poctivě bránili. Puk se sice ocitl za jejich brankovou čárou, ale gól nebyl uznán, jelikož Preusslerova střela prošla boční sítí. Stav se zatím neměnil. Hosty trápily časté zkraty v obraně, ale naštěstí pro ně je zatím domácí netrestali. Dvě vteřiny před první sirénou se u frýdlantské branky strhla hromadná bitka, po které se zaplnily trestné lavice na obou stranách.

Po přestávce a dalším vylučování se hosté v 26. minutě díky Šestákovi dostali do dvoubrankového vedení. Luxusní dvouminutovou přesilovku 5 na 3 dostali domácí ve 34. minutě. Tlak si vytvořili přímo drtivý, ale obrana Šelem a vynikající Andrýsek pokryli všechny jejich střelecké pokusy. Po přesilovce, kdy se Lípa opět usadila v útoku, ale přišla rychlá akce domácích a Vondráček snížil. Slabší chvilku si hostující gólman vybral minutu a půl před koncem třetiny. Za záda mu propadla nevýrazná střela Velechovského od modré čáry. Po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2 a začínalo se od začátku.

Do vedení šli frýdlantští ve 43. minutě přesilovkovým zásahem Jandy. Hned v další minutě zvýšil na 4:2 Kotrč. Na čtvrtý úspěch domácích po půl minutě odpověděl Bulva. Českolipští se tlačili před gólmana Blažka a chtěli vyrovnat. To se jim povedlo v 49. minutě. Minařík si převzal puk od Rašína a z ideální pozice srovnal. 4:4. Důsledné napadání domácí rozehrávky se českolipským vyplatilo v 53. minutě. Akci celého útoku přesně zakončil Minařík a hosté opět vedli. Domácí zase srovnali a stačilo jim k tomu 26 vteřin. Střelcem byl Kolmann. Konec 55. minuty patřil Bauerovi. Objel hned několik domácích obránců a přidal šestou branku hostí. Čas neúprosně běžel a tlačil domácí vpřed. Minutu a půl před koncem si domácí vybrali oddechový čas a odhodlali se k power-play. Risk se vyplatil a 55 vteřin před koncem Doubek vyrovnal na 6:6! Všichni už vyhlíželi prodloužení. Pak ale dostali hosté výhodu přesilovky a v ní, v čase 59:40 se přesně trefil Bauer. Hosté šťastně vyhráli 6:7 a jejich fandové v hledišti mohli slavit.

Základní část KLM se chýlí ke konci. O účastnících play-off je rozhodnuto. Českolipským Šelmám patří tři kola před koncem třetí příčka. V sobotu 27. ledna se naposledy před nadstavbou představí domácímu publiku. Přivítají lídra soutěže z Turnova. Zápas začne v tradičních 16 hodin.

Branky a asistence : 36. Vondráček (Kolmann), 39. Velechovský (Vondráček), 43. Janda (Doubek, Chlum), 44. Kotrč, 53. Kolmann (Vondráček), 60. Doubek (Vondráček) - 7. Preussler (Bauer), 26. Šesták (Holčák, Zelinger), 45. Bulva (Křepelka, Holčák), 49. Minařík (Rašín), 53. Minařík (Šesták, Holčák),
55. Bauer (Rašín), 60. Bauer (Křepelka, Bulva).

Vyloučení: 10 – 8 navíc Janda /FR/ 10 min OT
Diváci: 77

Ostatní zápasy 17. kola:
HC TS Varnsdorf - HC Turnov 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
HC Lomnice n.P. - HC Slavoj Liberec 3:5 (1:0,2:2,0:3)

Dohrávka 15. kola:
HC Turnov 1931 - HC Lomnice 2:1(1:0, 0:0, 1:1)
 

Nahoru