10. výročí od povodní

Debakl pod Ještědem. Už po první třetině bylo vymalováno

Verze pro tisk |

HC Slavoj Liberec – HC Česká Lípa 14 : 3 (6:1, 3:2, 5:0)
Do třetice všeho špatného. Po dvou porážkách na domácím ledě si českolipští hokejisté přijeli zahrát o další body na led silného Slavoje Liberec. Domácí ale neponechali nic náhodě a doslova hosty rozstříleli.

Bezbrankový stav vydržel 4 minuty. Pak se před českolipského gólmana Káchu prosmýkl Pabiška a domácí vedli. Na začátku šesté minuty zvýšil na 2:0 kapitán domácích Herda. Po necelé minutě přidal třetí gól Liberce zkušený Šesták. Hosté snížili v přesilovce 5 na 3. Na libereckého brankáře Tomíčka vyzrál Minařík. Ale domácí přidali ještě v oslabení díky Dvořákovi čtvrtý gól a ve 12. minutě vyhnal Káchu z branky pátým zásahem Šebesta. Nový muž v českolipské kleci Bohatý pak předvedl několik dobrých zákroků. Ale i on nakonec v 16. minutě kapituloval. První třetinu vyhráli domácí 6:1.

Začátek druhé části přinesl řadu šancí na obou stranách, ale zejména českolipská koncovka byla tragická. V 28. minutě překonal ležícího Bohatého Tomíček. 7:1. Na 7:2 snížil o minutu později Zelinger. Sudí pak nařídil proti hostům trestné střílení, které s přehledem proměnil Šesták. Pak nastala poněkud jalová fáze zápasu, střílelo se buď z úhlu, nebo doprostřed branky. Při přesilovce Lípy měl paradoxně více práce Bohatý, navíc vyloučený Dvořák naskočil z trestné lavice na led a za několik vteřin se stal autorem deváté branky domácích. Kosmetickou úpravu skóre na 9:3 obstaral nedlouho před pauzou z trestného střílení kapitán hostů Holčák.

Čekání na desítku ukončil po třech minutách Tomíček. Tentýž hráč dal i jedenáctý gól libereckých v 48. minutě. Hostující brankář pak několikrát odmítl další navýšení náskoku domácích. Naproti tomu českolipští spálili i ty největší šance. V 52. minutě inkasovali Šelmy podvanácté. Domácí nepolevili a nadělili hostům ještě další dvě branky z holí Svobody a Burkoně. Českolipští si odvezli z libereckého ledu výprask 14:3.

Branky a nahrávky: 3. Pabiška (Šebesta J.), 6. Herda (Tomíček V., Beránek), 6. Šesták J.(Svoboda), 8. Dvořák, 12. Šebesta J.(Šesták J., Duda), 16. Tomíček V. (Beránek), 28. Tomíček V., 31. Šesták J., 39. Dvořák (Svoboda, Šorejs), 44. Tomíček V. (Herda), 48. Tomíček V. (Herda, Burkoň), 51. Herda (Tomíček V., Beránek), 52. Svoboda (Šebesta J., Pabiška), 56. Burkoň (Herda, Beránek) - 8. Minařík (Preussler), 29. Zelinger (Preussler, Krupička), 39. Holčák

Vyloučení: 8 – 5
Diváci: 8 (slovy osm)

Ostatní utkání 10. kola:
HC TS Varnsdorf : HC Frýdlant 7:8 ( 2:4 , 3:3 , 2:0, 0:1) po sn
HC Lomnice – HC Turnov 1931 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Nahoru