Další porážka, tentokrát vezeme desítku z Turnova

11. kolo zavedlo českolipské hokejisty do Turnova. Tým nastoupil do utkání bez několika opor a utrpěl vysokou porážku. I přesto nebyla hra českolipských tak špatná jak by se z konečného výsledku dalo soudit.

HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 10:3 (3:1, 4:1, 3:1)

Úvod utkání byl vyrovnaný, domácí se prosadili tečovanou střelou Eichlera ve 4. minutě. Hosté mohli odpovědět v přesilovce, ale nic nebezpečného v ní nepředvedli. Pak připravili Flekl se Žákem ideální pozici pro Holčáka a ten srovnal na 1:1. Domácím se v přesilovce vedlo lépe, v 12. minutě se od modré prosadil Mizerík. Po faulu domácího gólmana Fikrta byla k vidění další přesilovka Lípy. Ani tu se hostům nepodařilo využít, i když gól visel na vlásku. Závěr třetiny se jezdilo nahoru dolů. Domácí odskočili hostům gólem do šatny, 5 vteřin před koncem se v přečíslení trefil Zákoutský.

Skóre 3:1 vydrželo až do 28. minuty. Pak po závaru před Karáskem se puk odrazil k Maděrovi a ten ho uklidil do prázdné branky hostů počtvrté. Lipský gólman následně odjel nepochopitelně střídat. Hosté se nevzdali, dali i branku, ale ta nebyla správně uznána pro postavení hráče v brankovišti. K vidění bylo trestné střílení pro domácí, ale nový muž v českolipské brance ho zneškodnil. V 35. minutě byly k vidění tři branky v rozmezí jedné minuty. Za domácí skórovali Mizerík a Maděra, za hosty snížil na 6:2 Zelinka. Zase byl k vidění rychlý hokej, domácí byli nebezpečnější a jejich převahu zúročil minutu před druhou přestávkou Jágr. Z otočky nachytal Andrýska a stav byl již 7:2 pro domácí.

Třetí třetinu rozhodnutého zápasu hosté sympaticky nevypustili. Po třech minutách překvapil Fikrta Žák a zaznamenal třetí gól českolipských. Pak ale domácí převzali aktivitu a přidali i další gól. Isach sklepl za Andrýskova záda střelu Zákoutského a zvýšil na 8:3. Pak se chvíli střílelo hlavně mimo branky, ale v 50. minutě v poskytnuté výhodě přidal Mizerík devátý zásah Turnova. Ochozy vyvolávaly „deset, deset“. Jejich přání splnil o dvě minuty později Mikule. K využití přesilovky stačilo domácím 6 vteřin. Domácí měli splněno, hosté se sice snažili, ale nebyli nebezpeční, byly k vidění útoky obou týmů. Brankáři si ale už své klece pohlídali a stav 10:3 zůstal na tabuli i na konci třetí třetiny.

Hosté doplatili opět na to, že jejich opory do utkání nenastoupily, což je problém většiny venkovních zápasů. Českolipské čeká v následujících dvou utkání těžká práce. Základní část KLM má před sebou poslední tři kola a pokud se chtějí vyhnout pádu na poslední místo tabulky, musí v přímých soubojích bodovat se svými stejně namočenými rivaly z Varnsdorfu a Frýdlantu.

Branky a nahrávky: 4. Eichler, 12. Mizerík (Jágr), 20. Zákoutský P. (Maděra, Isach), 28. Maděra (Eichler), 35. Mizerík (Řezníček), 35. Maděra (Isach), 39. Jágr (Zákoutský Jan), 47. Isach (Zákoutský Jan), 50. Mizerík (Isach, Řezníček), 52. Mikule (Zákoutský Jan) - 7. Holčák (Flekl, Žák), 36. Zelinka (Bulva), 43. Žák (Holčák)

Vyloučení: 6 – 5
Diváci: 205

Sestava České Lípy: Karásek (28. Andrýsek) – Novák, Bulva, Žák, Ulbricht, Říha, Řezáč, Vejr, Holčák, Flekl, Podávka, Zelinka, Bašek