Českolipští vezou z Frýdlantu tři body

V rámci 9. kola KLM zavítal českolipský A-tým v neděli na frýdlantský zimní stadion. Domácí zde zatím nikomu nepřenechali ani bod. Tentokrát ale vyšli bodově naprázdno. Českolipští si velice disciplinovaným a taktickým výkonem zajistili cenné vítězství.

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Jako první zahrozil hostující Preussler, ale domácí brankář jeho ránu vyrazil. Ve třetí minutě hosté špatně střídali a byla z toho domácí přesilovka. Na Karáska v českolipské brance během ní nešla ani jedna střela. Vyloučený Hau se ihned zapojil do hry, uvolnil Holčáka, ale ten nenašel skulinu mezi betony domácího gólmana Sýkory. Na časomíře naskočila šestá minuta, když Šimončič vyslal střelu z dálky, která propadla do domácí branky. 0:1. V další přesilovce Frýdlantu, při vyloučení Flekla, se sice hrálo před brankou hostů, ale střel bylo pomálu. Karáska vážněji zaměstnal jen Slavík. V 10. minutě naopak hráli přesilovku hosté a počínali si zdatně. Již za 45 vteřin vrátil vyloučeného Vrkoslava do hry přesným zásahem Preussler. Domácí po druhém gólu poněkud vypadli z tempa, puk je neposlouchal a jejich brankář čelil dalším střelám. Postupně se hra vyrovnala a zachytal si i Karásek. V poslední minutě během přesilovky se pak Novotnému podařilo snížit na 1:2. Tak třetina i skončila.

Hned v úvodu prostřední části zahrozili domácí Peřina s Mikyskou, ale Karásek je zastavil. Po vyloučení Slavíka hráli hosté přesilovku, ale domácí v pohodě vyhazovali. Jedinou práci měl jejich gólman s Rašínovou dělovkou od modré. V 5. minutě se vydal na výlet mezi obránce Frýdlantu Zet, ale utopil se v kličkách a hosté měli co dělat, aby se stihli včas vrátit a zastavit frýdlantský protiútok. Lipští spolehlivě bránili a vyráželi do brejků, na Sýkorovu klec pálili neúspěšně Peterka a Rašín. Ve 14. minutě se ocitl úplně sám před Karáskem Vološín, ale našel jen připravenou lapačku hostujícího brankáře. Lípa dostala v 16. minutě možnost si 43 vteřin zahrát dvojnásobnou přesilovku, ale nic z ní nevytěžila. Naopak vyrovnání na holi měl o minutu později v oslabení Peřina, ale mířil vedle branky. Minutu a půl před koncem vypálil kapitán hostů Holčák a puk skončil potřetí za zády brankáře domácích. Po dvou třetinách hosté vedli o dvě branky.

Obě mužstva nasadila v úvodu třetí třetiny rychlé tempo a bylo se na co dívat. Stříleli domácí Peřina a Čejka, za hosty to zkoušeli Peterka a Holčák. Postupně se hra uklidnila, hosté v pohodě rozbíjeli kombinace domácích už ve středním pásmu. V 6. minutě byl vyloučen za držení Rašín. Frýdlant nejen že se nedostal přes červenou, ale fatální chybou na své modré vybídl k sólu Holčáka a ten nedal Sýkorovi šanci. 1:4. Zaskočení domácí pak čelili dalším nájezdům lipských Šelem. Po vyloučení Vrkoslava v 11. minutě si domácí vzali oddechový čas a rozhodli se vsadit vše na útok. Jenže za minutu a čtvrt byl vyloučen i Hodač a nastalou převahu o dva hráče Preussler přetavil v pátý úspěch českolipských. Zbývalo osm minut do konce, ale domácí nesložili zbraně a sympaticky se hrnuli do útoku. Na 2:5 snížil v přesilovce Hodač. Hosté se stáhli více do obrany a domácí střelci pálili na Karáskovu klec jeden puk za druhým. Většina střel ale končila na zadním mantinelu. Závěrečné minuty už na stavu 2:5 nic nezměnily.

Cenné vítězství upevnilo druhou pozici českolipských v tabulce. V sobotu čeká Šelmy domácí utkání s týmem PSK Liberec. Od soupeře nás dělí jen tři body, takže bude o co hrát. Začíná se tradičně v 15:15. Po dvou výhrách budou jistě naši borci chtít potvrdit vzestup formy a zvítězit i potřetí. Přijďte podpořit naše barvy v souboji o další body do tabulky KLM!

Branky a nahrávky: 19. Novotný (Peřina, Vrkoslav), 55. Hodač (Šír, Slavík) – 6. Šimončič, 11. Preussler (Zet), 39. Holčák (Petreka), 47. Holčák, 52. Preussler (Rašín, Bauer).

Vyloučení: 6 – 5

Diváci: 105

Sestava České Lípy: Karásek – Staněk, Zet, Rašín, Bauer, Flekl, Hau, Zelinka, Peterka, Holčák, Šimončič, Preussler, Binder.