Českolipští obrali o body dosud neporazitelnou Lomnici

V rámci předposledního kola základní části KLM zavítal na českolipský led soupeř z nejtěžších: dosud neporažená Lomnice nad Popelkou. Domácí se silného soka nijak nezalekli. Vytvořili si tříbrankový náskok a i přes mohutný tlak lomnických v poslední třetině se jim podařilo lídra letošního ročníku porazit.

HC Česká Lípa – HC Lomnice 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Hned od začátku se hrál svižný hokej. Pak se hra usadila před lomnickou brankou. Tuto pasáž ukončil až faul lomnického Kinčla na domácího Češku. V přesilovce hosté dlouho dobře bránili, ale 14 vteřin před jejím koncem se z úhlu trefil Krupička. Ihned po vhazování měl na holi vyrovnání Rudiš, ale Karáska v domácí brance z klidu nevyvedl. Ten se o pár minut později vytáhl i proti Junkovi a Syrovátkovi. Hosté se pouštěli do rychlých akcí, ale českolipští poctivě bránili. Lomnického brankáře vyzkoušeli ve 12. minutě Holčák a po něm i Krupička, stav ale nezměnili. Domácí nebojácně rozvraceli rozehrávku hostů a snažili se i střílet. Vzruch přinesla poslední minuta. Napřed se dopředu vydal domácí Žák, kterého udolala obrana lomnických, pár vteřin před koncem pak sebral puk zakončujícímu Rudišovi v poslední chvíli domácí Bauer.

Druhá třetina začala před lomnickou brankou. Ve 4. minutě útočili hosté, k puku se dostal gólman Karásek, dlouhou přihrávkou našel Rašína a ten dal puk přímo na hůl rozjetého Minaříka. Ten nezaváhal a zavěsil. 2:0. Vyloučen byl Bauer a začala přesilovka hostů. Ti ale pohrdli početní převahou a ani jednou na Karáska nevystřelili. Pak přišli ke slovu lomničtí Karásek a Kuch. Hned dvakrát se ocitli v nebezpečné akci, ale domácí brankář je pokaždé vychytal. Ve 13. minutě měl napřed lomnický gólman Musílek štěstí, když puk projel skrz jeho brankoviště, ale vzápětí nahrál Krupička Žákovi a ofenzivní obránce rozjásal českolipské tribuny potřetí. Po gólu byl tradičně vyloučen Bauer, ale kromě střely Valy opět Lomnice v přesilovce nic nepředvedla. V 17. minutě měla blízko k dalšímu úspěchu blízko dvojice Rašín a Bauer, celá akce ale skončila střelou Ulbrichta do brankáře Musílka. V závěru třetiny domácí bránili, Karásek vystihl bombu Kucha a pak i dorážku Kinčla.

Spokojeni se stavem začali domácí aktivně. Na začátku 4. minuty se ale domácí obranou prosmýkl Rudiš a překonal poprvé v utkání Karáska. V další minutě se radovali domácí, leč předčasně, jejich gól nebyl uznám pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Lomničtí přidali a zasypali Karáska střelami. Nakonec se druhého zásahu dočkali. Nenápadnou střelou snížil Vala. Vyrovnání viselo na vlásku v 7. minutě. Všem ujeli sami Rudiš a Kuch, ale Karásek se vytáhl a puk za svá záda nepustil. Odpovědět mohl Češka, ale na Žákovu přihrávku nedosáhl. Rozhodčí pustili hru a přiostřilo se. Probudili se i diváci a mocně podporovali domácí snahu zvítězit. Šance byly k vidění na obou stranách a hrál se rychlý hokej. Šanci odskočit prováhal Flekl, Ulbricht pálil jen do gólmana Musílka. Drama vrcholí v poslední minutě. Krupička jen vyprášil Musílkovu výstroj, na druhé straně opět čaruje před Kinčlem Karásek a pak už naplno propuká domácí radost.

Českolipské Šelmy čeká příští týden poslední zápas základní části na ledě Turnova. Zatímco českolipští mají již třetí místo jisté, domácí se o postup musí porvat na dálku s Frýdlantem. Zápas začíná v Turnově na zimním stadionu v sobotu v 16:30.

Branky a nahrávky: 7. Krupička (Češka), 24. Minařík (Rašín, Karásek), 33. Žák (Krupička) – 44. Rudiš, 46.Vala (Kinčl.

Vyloučení: 2 - 1.

Diváci: 202.

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Ulbricht, Zet, Žák, Bulva, Bauer, Podávka, Bašek, Flekl, Holčák (C), Češka, Krupička, Minařík, Preussler, Rašín.