Českolipští hokejisté skončili už ve čtvrtfinále

Dvojice zápasů s Děčínským „béčkem“ rozhodla o tom, že letošní sezóna pro českolipské hokejisty skončila již v neděli 19.2.

Pátek 17.2.: Nešťastný závěr přinesl všechny body hostům

HC Česká Lípa – HC Děčín 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Hosté na domácí vlétli a již ve druhé minutě vedli. V 15. minutě sice srovnal Preussler, ale o dvě minuty později Stibor vrátil děčínským náskok. V druhé třetině se dlouho nic nedělo, prosadil se až v 37. minutě opět Stibor. Domácí se ve třetí třetině zvedli a nechtěli nechat hosty, aby si odvezli všechny body. V 53 minutě se trefil Novák a tři minuty před koncem dokonce Bulva vyrovnal. Když už se schylovalo k prodloužení, překvapil domácího gólmana od mantinelu Šetka a 20 vteřin před koncem stanovil skóre na konečných 3:4.

Branky a nahrávky: 15. Preussler (Žák), 53. Novák (Holčák, Řezáč), 58. Bulva - 2. Stibor (Rubeš, Šetka), 17. Stibor (Zelinger), 37. Stibor, 60.Šetka (Stibor, Rubeš)

Vyloučení: 6 – 3
Diváci: 200

neděle 19.2.: Poslední třetina rozhodla o konci letošní sezóny

HC Děčín – HC Česká Lípa 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
Prvních deset minut se oba celky spíš oťukávaly. Hosté brzy překonali domácího brankáře, ale gól jim nebyl uznán. Domácí se trefili z nenápadné akce v 11. minutě. Střelcem jejich branky byl Stibor. Po zmatcích v domácí obraně vyrovnal ve 14. minutě Holčák. Další branku českolipských přidal o tři minuty později v přesilovce Dvořák. Hosté dohrávali třetinu v oslabení, ale vedení udrželi.

Ani druhé dějství nezačalo nijak útočně. Lípa hrála dopředu, ale domácí gólman pochytal vše. Zachytal si i jeho protějšek Karásek. Domácí pak hráli přesilovku, ale nevytvořili si žádnou šanci. S přibývajícím časem byl výkon domácích horší a horší a přišel zasloužený trest. Minutu před koncem třetiny dal třetí branku České Lípy Říha. Do druhé přestávky šli hosté s vedením o dvě branky.

Hosté ani po pauze nebránili a domácí se snažili zkorigovat nepříznivý stav. Na 2:3 snížil ve 42. minutě Filipovský. I dál se hrál líbivý hokej. Českolipským jakoby docházely síly a často jen vyhazovali přes všechny čáry. V 53. minutě vyrovnal nikým nekrytý Šetka a dvě minuty nato se z přečíslení trefil Herzog. Domácí vedli najednou 4:3. Očekávaný nápor hostů zmrazilo špatné střídání a vyloučení. Českolipští sice zkusili power-play, ale i přes šance už srovnat nedokázali.

Branky a nahrávky: 11. Stibor (Saska), 42. Filipovský (Rubeš, Stibor), 53. Šetka (Chovanec, Kment), 55.Hercog (Trmal) - 14. Holčák, 17. Dvořák (Holčák), 39. Říha (Holčák)
Vyloučení: 7 – 10

Diváci: 133

Pro českolipské tak sezóna skončila. Po domácí nešťastné porážce nedokázali v Děčíně udržet vedení a prohráli čtvrtfinále 0:2 na zápasy. Druhý zápas poznamenalo i velké množství vyloučených. Celkově obsadila Česká Lípa v letošním ročníku KLM až 6. místo.

Ve druhém utkání zaskočil Frýdlant favorizovaný Turnov a postoupil do semifinále. Složení semifinálových dvojic bude tedy: