10. výročí od povodní

Českolipští hokejisté přesvědčivě vyhráli nad Frýdlantem

Verze pro tisk |

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 8:4 (3:1, 4:1, 1:2)

V druhém kole KLM přijeli na českolipský led hokejisté Frýdlantu. Domácí ale své soupeře k bodům nepustili a vcelku v klidu si připsali další vítězství. Gólově zazářil Milan Preussler, který se trefil hned čtyřikrát.

Hned v první minutě hráli domácí v oslabení. Hosté toho nevyužili a tak přišel konec 3. minuty a Preusslerova střela, která otevřela skóre. Hosté vyrovnali v 8. minutě, kdy napřed domácí brankář skvěle zasáhl, ale na dorážku Jandy už nestačil. Krásná akce byla k vidění ve 13. minutě. Rašín z rohu skvěle našel rozjetého Dvořáka a ten vrátil domácím vedení. Domácí byli lepší a do přestávky přidal jejich třetí zásah kapitán Holčák. Na závěr třetiny hráli domácí přesilovku, ale stav 3:1 se nezměnil.

Druhá třetina začala vyrovnaným hokejem, ale postupně domácí zesílili tlak a výsledkem byl Minaříkův gól na 4:1. Ani ne minutu poté všem ujel frýdlantský Smetaník, byl podražen a následovalo trestné střílení. Útočník Frýdlantu ho provedl bravurně a hosté se radovali. Tempo se zrychlilo a přibyly i tvrdší zákroky. 31. minuta přinesla střelu Holčáka, k vyraženému puku se dostal Preussler a zavěsil. 5:2. V 38. minutě zpoza branky nahrával Zelinger a Šesták rozjásal ochozy pošesté. Do druhé třetiny se vešel i sedmý úspěch domácích. To Preussler dovršil svůj hattrick. 

V podstatě rozhodnutý zápas pokračoval po přestávce rychlou přesilovkou domácích. Ta k úspěchu nevedla a domácí pak hráli jakoby na půl plynu. To potrestal v 45. minutě hostující Sommer. Vše podstatné již bylo odehráno, takže na ledě se moc nedělo. Smutný moment přinesla 54. minuta. Domácí Václav Šesták se obětavě vrhnul do střely a byl zasažen pukem do obličeje. Utkání pro něj skončilo. Minutu nato dali hosté čtvrtý gól. Přesně se trefil Kolmann. Stav 7:4 vydržel do 57. minuty. Pak se prosadil individuální akcí opět Preussler a dal výsledku konečnou podobu 8:4. Potom už se zápas v klidu dohrál.

Utkání se divákům muselo líbit. Bylo k vidění 12 branek i pěkné hokejové akce. V průběžné tabulce jsou českolipští na prvním místě a jako jediní zatím neztratili ani bod. Svou bilanci se budou snažit udržet v sobotu 7.10. od 17 hodin, kdy nastoupí k zápasu v Turnově. Turnovští ztrácejí na Šelmy tři body a tak se dá čekat lítý boj. 

Branky a nahrávky: 3. Preussler (Rašín), 14. Dvořák (Rašín), 16. Holčák (Krupička, Preussler), 26. Minařík (Preussler), 31. Preusleer (Holčák), 38. Šesták (Zelinger), 39. Preussler (Novák), 57. Preussler - 8. Janda (Velechovský), 27. Smetaník, 45. Sommer (Velechovský, Smetaník), 55. Kolmann

Vyloučení: 3 – 4
Diváci: 96
Sestava České Lípy: Andrýsek – Dvořák, Novák, Křepelka, Bulva, Rašín, Říha, Šesták, Minařík, Preussler, Holčák, Zelinger, Krupička, Pulda.

Pořadí Klub                         Utkání    V    VP    PP    P    Skóre    Body
1          HC Česká Lípa          2          2     0       0      0     15:10        6
5          HC Slavoj Liberec      2         1      0      1       0     12:8         4
2          HC Turnov 1931        2          1      0      0       1      6:6         3
3          HC Frýdlant               2          1      0      0       1      8:10       3
4          HC TS Varnsdorf       2          0      1      0       1       8:9        2
6          HC Lomnice n/Pop.   2          0      0      0       2       8:14      0
 

Nahoru