Českolipská střelnice ve Frýdlantu

Českolipská úsporná soupiska, čítající jen deset borců do pole, od začátku ukazovala, kdo bude v tomto utkání pánem ledu. Domácí se dostávali přes červenou čáru jen sporadicky. První gól padl při oslabení hostujícího mužstva v sedmé minutě, kdy se k úniku a zakončení dostal Peterka.

Za tři minuty, po vyloučení domácího Čejky zvýšil na 2:0 Preussler a stejný hráč se prosadil i v minutě třinácté. A když v rozmezí necelých dvou minut přidali gólové zásahy i Řezáč a ofenzivně naladěný obránce Lukáš Rašín byl stav utkání již 0:5. Domácí rozhodně nehodili flintu do žita a zejména akce J. Peřiny zaváněla gólem. Chvíli nato pálil hned dvakrát na Andrýska v českolipské brance Čejka, stav se ale neměnil. Poslední slovo v první části měli opět hosté. Rašín zavezl puk do útočného pásma a našel zcela volného Peterku, který uklidil puk za záda bezmocného brankáře domácích. Po dvaceti minutách byl stav utkání 0:6.

I druhá třetina začala v režii hostů. Už po minutě hry se trefil nejlepší českolipský střelec Milan Preussler a skóre bylo již 0:7. Domácí se opět stěží dostali na dostřel lipské branky. V páté minutě chytil domácí gólman tutovku Preusslera, o minutu později hasil další gólové nebezpečí domácí kapitán při úniku Čapka. Zhruba v polovině zápasu obléhali českolipští dlouho frýdlantskou bránu, ale další zásah nepřidali. A tak se dočkali i domácí. Puk za Andrýskova záda dostal po Šírově přihrávce Pěkný. Druhý gól o tři minuty později přidal Peřina, ale radost domácích trvala jen 30 vteřin. Hostující kapitán Radek Holčák předložil nabídku ke skórování Peterkovi a ten se nemýlil. 2:8. V nastalé sněhové vánici kvalita hry poněkud utrpěla, ale nakonec hosté přidali domácím na cestu do šatny devátý gól. Postaral se o to opět Peterka, pouhé 3 vteřiny před sirénou.

Snaha nedostat nepopulární „desítku“ vedla frýdlantské k většímu důrazu. To vyústilo ve vylučování a hosté se dostali k minutu deset dlouhé přesilovce pět na tři. Přesilovku přetavil v desátou branku Peterka. Hráči České Lípy poněkud ubrali z tempa a nechali domácí více útočit. Únik Peřiny zlikvidoval v pohodě obránce hostů Ulbricht, střelu Peřiny ukryl Andrýsek ve výstroji. Další minuty se nesly ve znamení častého vylučování. Na ledě se střídaly různé počty hráčů, došlo i na dvojnásobnou přesilovku domácích. Tu pokazil faulem domácí Peřina a navíc při hře čtyři na tři Frýdlant pojedenácté inkasoval po střele Čapka. O minutu později se pošesté v utkání zapsal mezi střelce Jaroslav Peterka a zarovnal stav utkání na 2:12. Došlo i na trestné střílení, ale K. Veber svým blafákem frýdlantského gólmana Barvínka neoklamal. Hosté dohrávali ve čtyřech, ale stav se již neměnil.

Branky a nahrávky: 31. Pěkný (Šír), 34. Peřina J. (Peřina P) – 7. Peterka (Preussler),10. Preussler(Veber), 13. Preussler (Rašín), 14. Řezáč (Preussler), 15. Rašín (Preussler), 19. Peterka (Rašín), 21. Preussler (Holčák), 34. Peterka (Holčák), 40. Peterka , 45. Peterka (Holčák), 50. Čapek (Peterka,Veber), 51. Peterka.

Vyloučení: 5:7                           Diváci: 60                         Report: Pavel Milt                        Foto: Půlčlověk