Bojovné drama se šťastným koncem

Před slušně zaplněným hledištěm vlétli domácí na soupeře jako uragán a již po 15 vteřinách hasil jejich první šanci hostující gólman Mrázek. Hosté se ale z tlaku brzy vymanili a také se vrhli útoku. Ke změně skóre došlo ve třetí minutě, po závaru před bránou hostů zapadl puk z Peterkovy hole do branky.

O minutu později byl stav již 2:0, po krásné spolupráci se trefil Karel Veber. Vzápětí šel pykat za podražení Rašín, ale oslabení lipským spíš prospělo. I ve čtyřech útočili a ohrožovali branku soupeře. Bohužel v polovině deváté zaspali domácí na červené čáře a umožnili hostujícímu Pokornému snížit na 1:2. Poté rozhodčí dvakrát po sobě vyloučil domácího Ondřeje Vebera a hra se vyrovnala. Lomničtí přitvrdili, ale domácí opláceli stejnou mincí. V závěru třetiny vzrostl tlak domácích borců, hosté vyhazovali. Dvě minuty před koncem třetiny šel sedět na trestnou lavici za zdržování lomnický Blažek a jeho přestupek potrestal v čase 19:36  Holčák. Po první třetině byl stav 3:1.

Aktivitou domácích borců začala i druhá část střetnutí. Andrýsek v domácí bráně měl práci až po třech minutách, kdy zlikvidoval únik Valy. Přibylo osobních soubojů, za vzájemnou půtku šli sedět Bauer a Sehnoutek. Poté zahřáli trestnou lavici v rychlém sledu domácí Mišaga a Ulbricht. V polovině utkání se schylovalo k pěstnímu souboji mezi domácím Novákem a Valou z Lomnice, ale rozhodčí byli proti a oba borci skončili v šatnách. Ve dvanácté minutě se hosté radovali podruhé po trefě Rutkovského. Za tři minuty bylo už srovnáno. Laxní přihrávku uprostřed hřiště potrestal Ješko. Domácí se snažili dobýt branku soupeře individuálními akcemi, ale k úspěchu to nevedlo. Naopak Lomnice dokázala využít i ojedinělou akci. Minutu a půl před koncem vypálil ze středního pásma Král a k úžasu všech přítomných jeho střela skončila za zády českolipského gólmana Andrýska. Hosté, ukolébaní nabytým vedením se již viděli v kabině, ale radost jim pokazila vteřinu před koncem třetiny přesná střela Šestáka, dosažená dokonce v oslabení.

Třetí třetina začala pokračující přesilovkou hostů. Obě mužstva se snažila strhnout vedení na svou stranu. Blíž ke skórování měli domácí, ale Peterka s Bauerem svůj průnik nedotáhla do gólové tečky. Na ledě se opět začalo jiskřit, sudí ale hru pustili a hrálo se bez vyloučení. Tempo poněkud opadlo, Hráči Lomnice si nekomplikovali situaci, vyhazovali puky a čekali na brejky. Kolem desáté minuty se vylučovalo opět dvakrát z domácích řad, ale přesilovky hostů byly bezzubé. V posledních pěti minutách domácí hodně přidali, puk několikrát poskakoval kolem brankoviště Mrázka a lomnická obrana se měla co ohánět. Tlak zúročili českolipští hráči minutu a půl před koncem. Zprava ujel Minařík a chytře přihrál k tyčce najíždějícímu Karlu Veberovi, který ukázkově pod víko zavěsil vítězný gól České Lípy. Závěrečnou minutu trvající power-play domácí v pohodě přestáli a užili si vítězství v posledním domácím zápase základní části v poměru 5:4.

Branky a nahrávky:  4. Peterka, 5. K. Veber (Peterka, Bauer), 20. Holčák (O. Veber), 40. Šesták (Peterka, Ulbricht), 59. K. Veber (Minařík) – 9. Pokorný (Syrovátka), 32. Rutkovský (Vágenknecht), 35. Ješko (Rutkovský), 39. Král (Syrovátka, Maryška)

HC Česká Lípa – HC Lomnice n/P.  5 : 4  (2:1, 1:3, 1:0)

Vyloučení: 10 – 5               Diváci: 160