Ani z Lomnice „A“ tým body nepřivezl

Verze pro tisk |

HC Lomnice n. P. – HC Česká Lípa 9:2 (1:0, 4:0, 4:2)
Tento víkend začala druhá polovina základní části KLM. Českolipští zavítali na lomnický led. I když Lomnici v tomto ročníku už dvakrát porazili, tentokrát se z vysokého vítězství radovali domácí.

Hosté byli již po minutě a půl vyloučeni, ale z přesilovky domácí nevytěžili zhola nic. Další početní převahu měli v 5. minutě, kdy už se jim sice podařilo zavřít soupeře před jeho brankou, ale skóre bylo i nadále bezbrankové. I pak měla Lomnice převahu. Oba týmy mohutně nahazovaly puky, ale nedojížděly je. To se povedlo až v 11. minutě Knapovi, ten přesně našel Mizeru a domácí vedli. Další gól měl na holi opět Knap, v oslabení ujel, byl faulován, ale trestné střílení neproměnil. Ani zbytek přesilovky se lipským zrovna nepovedl. Lomnice útočí, hosté jen občas zahrozí z brejku. Stav po první dvacetiminutovce byl 1:0.

I druhá třetina začala náporem domácích. Českolipští se přes útočnou modrou dostávali jen sporadicky. V 26. minutě zvýšil po zaváhání hostujícího gólmana Bohatého na 2:0 Drahoňovský. Další úspěch domácích přidal po třech minutách Junek. Českolipské útočné akce končí většinou při přechodu do útočného pásma, domácí gólman Dulák má jen minimum práce. Hosté sice zlepšili napadání, ale k úspěchu to nevedlo. A tak se v 36. minutě prosadil Lemfeld a stav byl již 4:0. V poslední minutě druhé třetiny se v přesilovce ještě přesně trefil Maryška a do kabin šli domácí s pohodlným pětigólovým náskokem.

Třetí dvacetiminutovka začala aktivitou českolipských. Dulák ale jejich pokusy s přehledem likvidoval. Domácí, zhledem k vysokému náskoku, se snažili hrát pro diváky a zkoušeli efektní kombinace. Šestý zásah přidal v 45. minutě Knap a na 7:0 pak v polovině třetiny zvýšil skóre Lemfeld. Nelichotivou nulu na českolipském kontě smazal v 52. minutě Pulda, minutu nato se trefil od modré Žák a upravil na 7:2. Další branku už hosté nepřidali, naopak lomnický Lemfeld si v 59. minutě položil gólmana Bohatého, přihrál Knapovi a ten se nemohl netrefit. V poslední minutě se strhla strkanice před lomnickou brankou, následovala přesilovka domácích a 7 vteřin před koncem dal Martinec výsledku definitivní podobu 9:2.

Čtvrtá prohra v řadě usadila českolipské Šelmy na čtvrtém místě průběžné tabulky. Následující dvě utkání se pro ně zdají klíčová. V pátek 1.12 v 18:30 nastoupí na domácím ledě k odloženému utkání s Varnsdorfem a hned den poté, v sobotu 2.12. v tradičním čase v 16 hodin přivítají opět doma Frýdlant. Plný bodový zisk by Šelmám dodal více klidu v bojích o play-off letošní KLM. Věříme, že si příznivci českolipského hokeje udělají hokejový víkend a vytvoří svým borcům náležitou kulisu.

Při sobotním utkání klub zároveň oslaví výročí 25 let od svého založení. Proto bude vstup na toto utkání zdarma a bude možnost vyhrát více cen než obvykle v tombole losované o první přestávce (šály, vlaječky, puky, klíčenky, pivo). Zveme všechny fanoušky ledního hokeje na oba domácí zápasy o důležité body do tabulky!

Branky a nahrávky: 11. Mizera (Knap, Špaček), 26. Drahoňovský (Martinec), 29. Junek (Drahoňovský), 36. Lemfeld (Mizera, Knap), 40. Maryška (Mizera), 45. Knap (Syrovátka, Lemfeld), 49. Lemfeld (Syrovátka, Kuch), 59. Knap (Lemfeld), 60. Martinec (Knap , Kuch) – 52. Pulda (Dvořák, Michajličenko), 53. Žák

Vyloučení: 3 – 7
Diváci: 106

Další výsledky 11. kola:
HC Frýdlant - HC Turnov 1931 6 : 3 (3:1, 2:1, 1:1)
HC TS Varnsdorf - HC Slavoj Liberec 3:7 (2:4, 1:1, 0:2)
 

Nahoru