REAS neprohrál, přesto ztratil body

V neděli 16. 12. 2012 se hrálo poslední letošní kolo okresního přeboru ve futsalu. Ve sportovní hale v Novém Boru proti sobě nastoupily týmy REAS Česká Lípa bez stopera Ladislava Nevrlého a Gunners.

Skoré zápasu otevřel v osmé minutě po špatné rozehrávce Petra Knolleho krásnou střelou Ivan Pelc a Gunners vedli 0:1. V jedenácté minutě po rychlém brejku zvýšil za Gunners Lukáš Dušánek 0:2. REAS se snažil vstřelit soupeři gól, ale střely končili u gólmana Jan Vavrčíka nebo mimo branku.

Na začátku druhého poločasu byl při samostatném průniku stažen za ruku hráč REASu Lukáš Nevrlý a Pavel Pohorský z Gunners obdržel červenou kartu. Gunners hráli 2 minuty v oslabenía početní přesila přinesla REASu snížení nepříznivého stavu, kdy ve dvaadvacáté minutě vstřelil gól Jan Sysel 1:2. Střelecky se dále REASu nedařilo a tak šest minut před koncem začali hrát power play. Díky početné přesile se v sedmatřicáté minutě podařilo překonat obranný val Gunners a Daniel Kýček doslova dotlačil míč za gólmana Vavrčíka. Další děj zápasu góly nepřinesl a REAS tak ztratil cenné body za remízu 2:2.

Sestava Gunners: Dušánek Lukáš, Vavrčík Jan, Nezbeda Miroslav, Černý Miroslav, Nezbeda Radek, Pohorský Pavel, Pelc Ivan

V druhém nedělním zápase se REAS střetl se Svahy Česká Lípa. Od začátku zápasu bylo jasno o vítězi utkání. Ve druhé minutě po přihrávce Lukáše Kuběje střílí první gól REASu Pavel Švarc. O minutu později zvyšuje Kuběj na 2:0. V pátě minutě se prosazuje Lukáš Nevrlý – 3:0. V sedmé minutě střílí opět Kuběj – 4:0 a po chvíli Lukáš Nevrlý – 5:0. V deváté minutě obdržel žlutou kartu za tvrdý obranný zákrok hráč REASu Ladislav Nevrlý. Standartní situace však pro Svahy vstřelenoubranku nepřinesla. V jedenácté minutě po chybě Ladislava Nevrlého snižuje Luboš Mimra na 5:1. Ve dvanácté minutě zvyšuje Jan Sysel na 6:1. Žlutou kartu za obranný zákrok obdržel ve čtrnácté minutě Pavel Mareček z REASu, následně v šestnácté minutě také žlutou kartu hráč Svahů Luboš Mimra. Ve stejné minutě napravuje svoji chybu Ladislav Nevrlý gólem na 7:1. Do konce poločasu se za REAS ještě trefili Lukáš Nevrlý a dvakrát Petr Knolle.

Začátek druhé půle patřil kanonýru REASu Lukáši Nevrlému, který se trefil dvakrát za sebou a zvýšil na 12:1. V šestadvacáté minutě střílí po přihrávce Lukáše Nevrlého Jan Sysel gól. Třicátá minuta znamenala žlutou kartu pro hráče Svahů Zdeňka Koutného za tvrdý zákrok. Během několika vteřin zaúřaduje duo Sysel – Lukáš Nevrlý a dvěma góly zvyšují na 15:1. Ve čtyřiatřicáté minutě zvyšuje Lukáš Kuběj po přihrávce Pavla Švarce. O minutu později snižuje za Svahy Michal Prokop. V šestatřicáté minutě se opakuje předchozí akce REASu. Zápas skončil za stavu 17:2.

REAS po ztrátě bodů klesnul na druhou příčku v tabulce za první Continental. Už v dalším kole, které se bude hrát výjimečně v Zákupech 13. 1. 2013, může jít opět do vedení, protože se čeká divácky atraktivní zápas REAS – Continental.

Sestava Svahy: Bačkovský Rostislav, Bílý Pavel, Bezděk Karel, Hřebřina Tomáš, Koutný Zdeněk, Prokop Michal, Mimra Luboš

Sestava REAS:v brance Krejčík Tomáš, obrana – Procházka Miroslav, Nevrlý Ladislav, Mareček Pavel, Knolle Petr, útok – Nevrlý Lukáš, Sysel Jan, Švarc Pavel, Kuběj Lukáš, trenér Ladislav Nevrlý.