Futsalové derby zůstalo za očekáváním

Páteční českolipské derby ve futsalové 2. lize nemělo zdaleka takový náboj jako předchozí zápasy mezi F.A.Zolemi a Démony. Démoni již nemohou být první, ale stále usilují o druhou příčku v tabulce, zatímco F.A.Zole se pomalu smiřují s tím, že jejich působení ve druhé nejvyšší soutěži touto sezónou končí. Utkání nepřineslo žádné velké drama a hosté si bez větších potíží připsali tři body.

F.A.Zole do zápasu vstoupily aktivně, prezentovaly se uvolněnou hrou a několikrát ohrozily hostující brankáře Michálka. Jejich pokusům však scházela přesnost či razance, a tak se ujala teprve střela Půlpána ze 6. minuty po přihrávce Vodrážky – 1:0. Démoni nezpanikařili a Demke brzy vyrovnal ranou do horního rohu branky. Další gól padl až ve 14. minutě, kdy Kaňkovský otočil skóre ve prospěch hostů prudkou střelou z přímého kopu. Do konce poločasu přišlo ještě několik šancí, avšak po žádné z nich míč neskončil v síti, třebaže ve dvou případech zasáhl tyč.

Zkraje druhé půle se hra přelévala ze strany na stranu. Týmy neměly potíže se založením útoku, ale nedařilo se jim zakončení. Povedené střely spolehlivě likvidovali oba brankáři. Až ve 29. minutě bývalý fotbalový reprezentant Štajner, jeho přítomnost v dresu Démonů opět přitáhla početnou diváckou návštěvu, přidal třetí branku. Ve 32. minutě Kubelka prudkým centrem našel Kýčka, jehož hlavička na 1:4 v podstatě rozhodla o výsledku zápasu. Poté se mezi střelce zapsal také brankář Démonů Michálek, který proměnil penaltu. Dvě minuty před koncem ještě F.A.Zole rozebraly obranu hostů a Burian po přihrávce Mitáče snížil, jenže poslední slovo měli Démoni, když se při power play domácích strefil do prázdní branky Kýček – 2:6.

V následujícím kole F.A.Zole čeká venkovní utkání s Chotěboří a nevydařený ročník pak zakončí 27. března zápasem s Turnovem, který kvůli jednotnému začátku všech střetnutí sehrají v Novém Boru. O tom, ve které soutěži budou F.A.Zole hrát příští sezónu, ještě nebylo s konečnou platností rozhodnuto a vedení pouze sdělilo, že se touto záležitostí bude zabývat až po závěrečném kole.

Sestavy:
F.A.Zole Česká Lípa: Kluch – Půlpán, Vodrážka, Havlásek, Mitáč, Kotek, Brož Z., Burian
Démoni Česká Lípa: Michálek (Chládek) – Bejda, Štajner, Kaňkovský, Švec, Demke, Kubelka, Bažant, Žďánský, Kýček

Branky: 6. Půlpán (Vodrážka), 38. Burian (Mitáč) – 7. Demke, 14. Kaňkovský (Demke), 29. Štajner, 32. Kýček (Kubelka), 33. Michálek, 40. Kýček (Kubelka)