F.A.Zole ovládly zápas s Chotěboří

V desátém kolem futsalové 2. ligy – Západ přivítalo mužstvo F.A.Zole Česká Lípa tým FK Boca Chotěboř. Třebaže domácí mají s tímto soupeřem dlouhodobě pozitivní bilanci, jejich mizerná forma z posledních zápasů naznačovala, že před sebou nemají snadný úkol, pokud chtějí konečně bodovat.

Před utkáním patřila domácím až posledním příčka ve dvanáctičlenné tabulce, protože získali pouhých pět bodů, zatímco Chotěboř byla se třinácti body na šestém místě. Kromě toho domácí v předcházejících třech zápasech uhráli jediný bod a jejich výkony nepůsobily zrovna přesvědčivě.
Do pátečního klání jako by však nastoupilo jiné mužstvo. Domácí hráli aktivně dopředu, pozorně bránili a ošemetné situace s jistotou řešil brankář Kluch. Boca od začátku poněkud zaostávala, třeba se snažila s F.A.Zolemi držet krok. V 5. minutě se českolipští ujali vedení po brance Mitáče, jemuž přihrával Kubeš. Hned o dvě minuty později navíc zvýšil Havlásek po asistenci Vodrážky. Chotěboř se poté více tlačila před branku, což přineslo více šancí na obou stranách, ale v této fázi utkání obranná činnost předčila tu útočnou. Až ve 13. minutě se hosté dočkali snížení. Gól vstřelil Kratochvíl po přihrávce Novotného. Hosté se však ve snaze o aktivní hru také dopouštěli nedovolených zákroků a závěrečnou fázi první půle dohrávali s pěti akumulovanými fauly. F.A.Zole díky tomu v 18. minutě dostaly výhody pokutového kopu. Toho se ujal Vodrážka a pěknou ranou k tyči uzavřel poločasové skóre na 3:1.

Po přestávce F.A.Zole předvedly zodpovědný výkon. Dlouho kontrolovaly průběh utkání a nepouštěly Chotěboř do tlaku. Teprve ve 29. minutě hosté snížili na rozdíl jedné branky, když se strefil Novotný. Jenže neuplynulo ani šedesát vteřin a přišel hezký průnik českolipského Vodrážky, zakončený přihrávkou na Půlpána a uklidňujícím gólem na 4:2. Hosté se pak bez většího efektu pokoušeli o hru bez brankáře. Obě mužstva navíc dosáhla hranice pěti faulů, takže se na obou stranách kopaly další penalty, jenomže střelci při nich selhávali. Na konečných 5:2 proto uzavřel až v poslední minutě Půlpán.

Domácí pohlednou hrou potěšili fanoušky a poskočili v tabulce o dvě příčky výš na desáté místo. Nyní je čekají dva zápasy s papírově slabšími soupeři, nejprve v Turnově a pak 12. prosince doma s Combixem Ústí nad Labem.

Sestavy:
F.A.Zole Česká Lípa: Kluch – Půlpán, Havlásek, Souček, Vodrážka, Burian, Kubeš, Mitáč, Poláček, Brož Z., Chadraba.
FK Boca Chotěboř: Pátek – Čáp, Čapek, Kratochvíl, Moravec, Běloušek, Staněk, Novotný, Duda.

Branky: 5. Mitáč (Kubeš), 7. Havlásek (Vodrážka), 18. Vodrážka (pen.), 29. Půlpán (Vodrážka), 40. Půlpán – 13. Kratochvíl (Novotný), 29. Novotný.