F.A.Zole doma opět bez bodu

Českolipský futsalový tým F.A.Zole přivítal v 8. kole 2. ligy – Západ mužstvo SK Indoss Plzeň. Hosté byli favoritem utkání a nakonec i zvítězili, ale domácí s nimi sehráli daleko vyrovnanější partii, než se čekalo.

Trenér F.A.Zolí Aleš Černín nasadil tuto sestavu: Kluch – Zdeněk Brož, Havlásek, Kočí (kapitán), Půlpán, Souček. Vodrážka, Burian, Válek, Poláček, Kotek. Plzeň hrála od začátku velice aktivně a vypracovala si několik šancí, avšak domácí brankář Kluch je vesměs zlikvidoval. F.A.Zole poprvé zahrozily až v 6. minutě, kdy po kombinaci s Brožem pálil Havlásek do tyče. Následovaly dvě příležitosti Vodrážky a těsně vedle střílel Půlpán. Hra se vyrovnala, jenže ve 14. a 17. minutě přišly góly Plzně, o které se postarali Koc a Forman. Hosté pak zápas kontrolovali a stav 0:2 vydržel až do poločasové přestávky.

Do druhé půle F.A.Zole vstoupily s větším odhodláním, ale ve 23. minutě z první šance skórovala znovu Plzeň, když se po rohu trefil Vnuk do šibenice. Vzápětí však vstřelil úvodní branku domácích Kotek a ve 27. minutě následoval kontaktní gól Brože po přihrávce Součka. Těsně poté plzeňský Koc ostře fauloval Havláska a byl vyloučen. Přesilovka domácích ale netrvala celé dvě minuty, protože po druhé žluté kartě zápas předčasně skončil také pro domácího Půlpána. Českolipský tým se pak usadil na polovině hostů a usiloval o vyrovnání. Ve 36. a 37. minutě však zaznamenal po chybách domácí obrany dvě branky plzeňský Štrajt. Hosté odvolali brankáře a díky převaze jednoho hráče v poli drželi míč a čekali na závěr utkání. Ve 40. minutě se domácí Brož trefil do prázdné branky, avšak poslední slovo měli přece jenom hosté, když Koc zvýšil na konečných 3:6.

Po osmi kolech jsou F.A.Zole na jedenácté, tedy předposlední příčce druholigové tabulky. V pátek 21. listopadu je čeká od 20.30 ve Sportovní hale v České Lípě derby s Démony, kteří se momentálně drží na druhém místě.