Démoni v dramatické bitvě zdolali Vysoké Mýto

V prvním domácím utkání letošní sezony hostili českolipští futsalisté Nejzbach Vysoké Mýto, který patří tradičně k silným týmům nejvyšší futsalové soutěže. Svěřencům trenéra Karla Kruliše sice nevyšel úvod prvního a druhého poločasu, ovšem z rychle inkasovaných gólů se dokázali otřepat a v poslední minutě zápasu zasadil Nejzbachu rozhodující úder Tomáš Vobořil.

Hostitelé nezachytili začátek duelu, neboť první branku inkasovali už v úvodní minutě. Merkl poslal přihrávku do křídla Martinu Šabatovi, který střelou na vzdálenější tyč překonal Kirova. Česká Lípa se snažila bleskově srovnat, jenomže pokusy Havrdy a Kaňkovského brankáře Gerčáka nikterak neohrozily.
V 7. minutě byli hosté blízko druhému gólu. Šabatovu ránu vyrazil Kirov před Vodrážku, který už mířil do opuštěné branky, ale na poslední chvíli předvedl ukázkový obranný zákrok pozdější hrdina zápasu Vobořil. Pěknou individuální akci předvedl o několik vteřin později Bejda, ale gólem skončila až souhra Švece s Karlem Kaňkovským, který doslova dotlačil balon za Gerčákova záda.
V závěru prvního poločasu zahrávali berani nepřímý volný kop. Merkl sice Kirova překonal, ale rozhodčí nechali celou standardku opakovat a napodruhé už byl úspěšnější českolipský brankář.

V úvodu druhého dějství si Vysoké Mýto vzalo ztracené jednobrankové vedení zpět. David Vodrážka vystřelil téměř z poloviny hřiště a Kirov spatřil kulatý nesmysl až ve své brance. Na dobře schovanou střelu pravděpodobně vůbec neviděl. S přibývajícím časem se na hrací ploše trochu přiostřilo, ale rozhodčí veškeré emoce uklidnili žlutými kartami.
Ve 27. minutě napřáhl z dálky Patrik Mažári, s jehož pozdravem si Gerčák poradil, ale následně už kapituloval. Havlásek přenechal mičudu Švecovi, jehož bombu Gerčák pouze vyrazil ke Karlovi Kaňkovskému a ten efektní hlavičkou srovnal na 2:2.
V samotném závěru vrhli Východočeši všechny své síly do útoku, protože ofenzivu podpořil také brankář Gerčák. Tento tah se ale hostům krutě vymstil. Míče se totiž v poslední minutě ujal Bejda, který naservíroval pas Tomáši Vobořilovi, jenž neměl probém zakončit do prázdné brány. Česká Lípa tak otočila skóre z 1:2 na 3:2 a po zisku tří bodů se vyhoupla na třetí místo v tabulce.

Ohlas trenéra

Karel Kruliš (Česká Lípa): „Zápas s Nejzbachem byl velice vyrovnaný, a když hosté sáhli ke hře bez brankaře, tak jsem si říkal, že by to mohlo vyjít. Samozřejmě i po zkušenosti z minulého týdne jsem měl obavy, jak zvládneme bránit tlak ve hře, ale parádním zákrokem nás podržel gólman Kirov a my jsme byli v přechodu šťastnější a radujeme se z vítězství.“

2. kolo Chance futsal ligy
FC Démoni Česká Lípa – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 3:2 (1:1)

Branky a asistence: 12. Kaňkovský (Švec), 34. Kaňkovský, 40. Vobořil (Bejda) – 1. Šabata (Merkl), 21. Vodrážka (Šabata). Rozhodčí: Čurda, Nagy. ŽK: Švec, Kaňkovský – Kubát. Diváci: 70.

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Michálek) – Kaňkovský, Havrda, Bažant, Bejda, Vobořil, Havlásek, Mažári, Švec. Trenér: Karel Kruliš.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) – Merkl, Sklenář, Jeníček, Kubát, Vágner, Novák, Šabata, Vodrážka, Pirkl. Trenér: Roman Páral.