Démoni se vrací do nejvyšší futsalové soutěže

Verze pro tisk |

Českolipský futsal se vrací mezi českou elitu! Klub FC Démoni Česká Lípa totiž po náhlém odstoupení Teplic z Chance futsal ligy dostal nabídku zahrát si nejvyšší futsalovou soutěž a tuto možnost přijal. „Pevně věřím, že vše zvládneme, a pokusíme se uhrát více bodů než v minulém působení v lize,“ řekl kouč Démonů Karel Kruliš, který tím připomněl předchozí anabázi České Lípy v Chance futsal lize, která se datuje k sezoně 2012/2013.

V loňském ročníku nastupovali českolipští Démoni ve druhé futsalové lize skupiny Západ, kde po skončení sezony obsadili druhou příčku se ziskem 49 bodů a podruhé v řadě tak přišli o postup mezi českou futsalovou smetánku. Poprvé jim cestu o patro výš zamezil Mělník, letos na jaře Plzeň.

Ovšem českolipští fanoušci nakonec smutnit vůbec nemusí! Na začátku září totiž tým FC Balticflora Teplice náhle oznámil, že se v nadcházejícím ročníku nezúčastní Chance futsal ligy a tím vznikla v nejvyšší soutěži mezera. Nabídku zaplnit ji dostali právě Démoni. „Teď je to všechno čerstvé, víme to od čtvrtka. V pátek jsme řešili, jestli to vše zvládneme, ale jelikož jsme s Jirkou (Jiřím Šubrtem, prezidentem klubu – pozn. aut.) blázni, tak jsme si řekli, že do toho půjdeme,“ odtajnil kouč Kruliš.

Jaké tedy budou cíle mužstva v nadcházejícím ročníku? „Jestli budou nějaké plány, o tom teď nepřemýšlím. Řeším kluky, abychom to zvládli a v průběhu dvou týdnů dali dohromady kádr. Jelikož první kolo je už příští týden, tak budeme mít napilno.“

„Pevně věřím, že vše zvládneme a pokusíme se uhrát více bodů než v minulém působení v lize,“ uzavřel trenér Kruliš.
Česká Lípa si už jednou Chance futsal ligu zahrála, v sezoně 2012/2013 obsadila poslední místo v tabulce a po ročním představení v nejvyšší soutěži opět spadla do druhé ligy.
Chance futsal liga začíná už příští týden a Démoni by v úvodním kole v pátek 11. září měli hostit Slavii Praha.

Nahoru