Démoni rozstříleli Bílý Balet

V patnáctém kole futsalové A – Divize jsme hostili SK Bílý Balet Děčín. Statistické údaje hovoří ve prospěch Baletu. S hráči z Děčína jsme se za dobu svého účinkování v divizi střetli již třikrát a ani jednou jsme nevyhráli. Naše motivace získat body byla tedy o tuto skutečnost silnější.

Vzhledem k tomu, že soupeř přijel k utkání ostudně jen s pěti hráči, bylo o vítězi předem rozhodnuto.Tomu také odpovídalo vysoké konečné skóre.

Gólostroj českolipských démonů nastartoval ve třetí minutě po přihrávce Lukáše Dušánka kapitán týmu Michal Zelenka, 1:0. V páté minutě zvyšoval Jakub Dutka, 2:0. Soupeř po drobné chybě v naší rozehrávce dokázal snížit na 2:1, gólem Valenty. Pak už jsme Bílému Baletu půjčili balón jen sporadicky. Dá se říct, že v zápase, který trvá celkem čtyřicet minut čistého času jsme hráli třicet šest minut na soupeřově polovině hřiště.

Za Démony postupně dávali branky v deváté minutě Milan Soukup. Ve třinácté a devatenácté minutě Jakub Dutka. V osmnácté minutě Lukáš Dušánek a poločasovou přestřelku uzavřel na 8:1 David Rameš. Hostům muselo být jasné, že kráčí vstříc dvojciferné nadílce.

Ve druhé půli už byl soupeř zcela odevzdaný a náš střelecký apetit narůstal. Další góly přidali Soukup, Švec, Zelenka, Rameš, Dušánek, Heřmánek a Půlpán. Je pravda, že skórovat jsme mohli mnohem víc, ale vzhledem k průběhu utkání jsme dělali zápas líbiví pro diváky. Své akce jsme kořenili futsalovými parádičkami a ty jsme nevždy dokázali dopravit za záda soupeřova brankáře. Konečný stav 15:2 je určitě lahůdkou pro diváky.

V dalším zápase jedeme do Liberce, kde sehrajeme utkání s TU Slávia Liberec. Tento tým hrál v předešlé sezóně 2.ligu. Bude to utkání o přední příčky průběžné tabulce.

Sestava: Radim Pavlíček, Michal Zelenka, Milan Soukup, Jakub Dutka, Lukáš Půlpán, Lukáš Dušánek, David Rameš, Aleš Heřmánek, Jiří Holub, Martin Švec.

Góly: Jakub Dutka 3x, Michal Zelenka 2x, Milan Soukup 2x, David Rameš 2x, Martin Švec 2x, Heřmánek 1x, Půlpán 1x.

Rozhodčí: Zdeněk Matějka, Luboš Řeháček          Delegát: Petr Procházka