Démoni rozdrtili Radobýl a posunuli se na třetí místo

V rámci sedmého kola druhé futsalové ligy skupiny Západ přivítali českolipští Démoni celek Radobýl Litoměřice a podle postavení obou celků v tabulce byli favority utkání. Papírové předpoklady začali svěřenci trenéra Karla Kruliše potvrzovat od samého začátku a na konci zápasu slavili vysoké vítězství 15:3. Pěti brankami se blýskl Matouš Kubelka, hattrickem se uvedli Lukáš Mikysa a Stanislav Bejda.

S cílem odčinit předchozí nezdar s Gardenlinem Litoměřice vstoupili českolipští Démoni do střetnutí s druhým litoměřickým týmem, Radobýlem. Již od první minuty bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem a jakým směrem se bude duel ubírat. Ze hry uplynulo jen několik vteřin a po přímém kopu Demkeho se prosadil Lukáš Mikysa. Když vzápětí neuspěl Hranička, vzal si míč do parády opět Lukáš Mikysa, který přesnou střelou zvýšil na 2:0.
O šedesát sekund později atakoval Kyzlíka důrazný Michal Kulha, jenž se zmocnil balónu a přidal třetí gól. V 9. minutě zahájil svůj gólový koncert Matouš Kubelka, který se trefil přesně do šibenice Ekrtovy brány. Poté spálil obrovskou šanci Grunert, jenž se objevil sám před Michálkem, a tak Démoni znovu trestali. Bejda adresoval pas Matouši Kubelkovi a Ekrt lovil kulatý nesmysl ze své klece popáté.
Staré oklepané pravidlo nedáš – dostaneš, se opět potvrdilo ve 14. minutě, kdy Grunert nechal dvakrát vyniknout Michálka. Následný protiútok zakončil po přihrávce Žďánského Matouš Kubelka, který docílil hattricku. Stejný hráč v závěru prvního poločasu sice netrefil prázdnou branku, ale hostitele to nikterak mrzet nemuselo, protože si do šaten odnášeli vedení 6:0.

Po přestávce pokračovali domácí v nastoleném tempu a sedmou trefu zařídil Stanislav Bejda, který dorazil za Ekrta Mikysův pokus. Poté se ke slovu dostali také hosté a stálo to za to. Do útoku totiž vyrazil litoměřický brankář Roman Ekrt, který zužitkoval nabídku od Rapavého a překonal svého gólmanského kolegu Michálka.
Záhy zkusil Ekrt své štěstí znovu, ale tentokrát ho nachytal Martin Paleček, jenž poslal míč do zcela opuštěné svatyně. Následně se Litoměřičtí prezentovali pohlednou kombinací, kterou zakončil Jakub Grunert. Ve 30. minutě opustil Ekrt své pracoviště potřetí, čehož si všimli Mikysa s Matoušem Kubelkou, a druhý jmenovaný zvýšil na 9:2. Futsalisté Radobýlu sympaticky nehodili flintu do žita a dál bojovali. Za svoji snahu byli navíc odměněni třetím gólem, Jan Koranda se v krkolomné pozici trefil přesně k tyči.
Závěr zápasu už byl ale plně v režii Démonů. Ti přidali dalších šest branek a konečný rezultát tak zněl 15:3 pro Českou Lípu. Družina kouče Karla Kruliše tak napravila týden starou porážku s Gardenlinem a po vysokém vítězství nad Radobýlem se vyšplhala na třetí místo v tabulce.

FC Démoni Česká Lípa – CF Radobýl Litoměřice 15:3 (6:0)

Branky a asistence: 1. Mikysa (Bejda), 3. Mikysa, 4. Kulha, 9. Kubelka (Paleček), 13. Kubelka (Bejda), 14. Kubelka (Žďánský), 23. Bejda, 25. Paleček (Žďánský), 30. Kubelka (Mikysa), 35. Demke (Bejda), 37. Bejda (Demke), 37. Demke (Kubelka), 38. Kubelka (Kulha), 39. Bejda (Mikysa), 39. Mikysa (Michálek) – 25. Ekrt (Rapavý), 27. Grunert (Kyzlík), 32. Koranda (Grunert).
Rozhodčí: Šmíd, Dragoun. ŽK: Grunert (Radobýl). Diváci: 175.

Sestava České Lípy: Michálek – Bejda, Kulha, Kubelka, Demke, Paleček, Mikysa, Žďánský. Trenér: Karel Kruliš.

Sestava Litoměřic: Ekrt – Rapavý, Grunert, Mühlfait, Kyzlík, Novotný, Hranička, Koranda, Krůta.