Českolipští Démoni zahájili přípravu na sezónu snů

Verze pro tisk |

Pohádková sezóna pro futsalisty z klubu FC Démoni Česká Lípa právě začala. Českolipský tým, který letos na jaře vybojoval postup do Chance futsal ligy, nejvyšší české futsalové soutěže, zahájil ve čtvrtek 9. srpna prvním tréninkem přípravu na historickou sezónu.

Démoni budou letos – po sestupu týmu Andy Liberec – jediným zástupcem Libereckého kraje mezi českou futsalovou extratřídou. Díky Démonům uvidí Česká Lípa věhlasné týmy jako jsou ERA-PACK Chrudim, Balticflora Teplice, Tango Brno, Bohemians Praha, Slavia Praha nebo například Benago Zruč nad Sázavou.

Mistrovské zápasy v Chance futsal lize startují už 14. září a Démoni se chtějí na premiérový ročník dobře připravit. „Do širšího kádru jsme nanominovali patnáct hráčů. Budeme se scházet dvakrát týdně, v úterý budeme trénovat společně s naším B a C-týmem a ve čtvrtek to bude příprava jen čistě pro A-tým,“ říká trenér prvoligového týmu a místopředseda klubu FC Démoni Karel Kruliš.

Do přípravy se zapojí i dvě nové posily, které Démoni získali.Ze Slavie Praha přichází na hostování gólman Ondřej Knobloch a v poli Démony posílí Jiří Beránek ze Slavie Liberec. „Oba mají obrovské zkušenosti a jako nováčkovi nám určitě hodně pomohou,“ pochvaluje si posily trenér Kruliš.

Novou tváří v týmu bude také Lukáš Martínek, kterého fandové velkého fotbalu znají z dresu SK Skalice
(podobně jako další Démony Milana Soukupa či Martina Švece). „Lukáš je ale po operaci kolene, tak se
zřejmě zapojí až do druhé poloviny soutěže,“ vysvětlil Karel Kruliš.

Nadále mezi Démony zůstává Stanislav Bejda, někdejší futsalový reprezentant a opora, která má velkou zásluhu na loňském úžasném tažení druhou ligou. Bohužel jinou oporu a pilíř sestavy musí Démoni oželet: chybět letos bude Karel Kaňkovský, který podepsal smlouvu s třetiligovým Arsenalem Česká Lípa a bude se letos věnovat výhradně velkému fotbalu.

„Co se týče dalších posil, uvidíme, jak se nám povede vstup do soutěže. Některé posily jsou vytipovány,
ale to je ještě daleko a je zbytečné o tom hovořit. Šanci se ukazat mají naši hoši s bojovným démonským
srdcem.A na tom chceme zatím stavět,“ hlásí trenér A-týmu.

Démoni plánují sehrát několik přípravných mačů. Rozjednané jsou například souboje s turnovským Dalmachem či ruským superligovým celkem KPRF Moskva. Termíny zápasů ale ještě nejsou potvrzené. Jediným už potvrzeným přípravným zápasem je zatím souboj s divizním Malibu Mladá Boleslav, který Démoni odehrají 31. srpna od 20.30 hodin ve sportovní hale v Mladé Boleslavi.

Démony čeká v Chance futsal lize enormně těžký start. Z prvních čtyř zápasů hrají třikrát venku, nejdříve je ve Zruči nad Sázavou prověří loňský čtvrtfinalista Benago, ve druhém kole čeká Démony cesta na horkou palubovku už šest let po sobě úřadujícího mistra Era-Packu Chrudim. Ve třetím kole zavítá futsalová extratřída poprvé v historii do České Lípy. Démoni budou hostit vloni brnozový tým Tango Brno. Utkání se odehraje v úterý 25. září od 20.30 hodin ve sportovní hale v České Lípě, jinak ale hracím časem domácích zápasů Démonů budou sobotní večery.

Klub FC Démoni Česká Lípa vzniknul v roce 2005 a za sedm let své existence se Démoni probojovali z okresního přeboru až mezi českou elitu. Vloni nastupovali jako nováček do druhé ligy a celou soutěž vyhráli. Kdo ví, co za senzace předvedou letos.

„Když jsme si stanovovali cíle pro 2. ligu, tak jsme si řekli, že to vyzkoušíme a hlavně se pokusíme 2. ligu pro Českou Lípu udržet. No a 2. ligu jsme vyhráli. Cíle pro první ligu tedy jsou: vyzkoušíme si jí a hlavně se pokusíme 1. ligu pro Českou Lípu udržet,“ glosuje prvoligové plány prezident klubu Jiří Šubrt.

Nahoru