Českolipští Démoni v emotivním zápase zdolali Plzeň

S cílem odčinit zaváhání s Mladou Boleslaví vkročili českolipští Démoni do zápasu s Plzní, která ještě v loňské sezoně nastupovala v CHANCE futsal lize. Duel dvou největších favoritů na postup do nejvyšší soutěže přinesl dramatickou a emotivní podívanou, jejíž rozuzlení nastalo až v poslední minutě utkání. Dvaadvacet vteřin před koncem se míče chopil Milan Soukup a nejen, že zaznamenal hattrick, ale také zajistil Démonům zisk tří bodů.

Úvod duelu vyšel lépe domácím, v rozmezí jedné minuty se prosadili Milan Soukup a Michal Kulha a Démoni rázem vedli 2:0. Jenže dvoubrankový náskok nevydržel hostitelům moc dlouho, hned vzápětí překonal Michálka Jan Šebek, který dostal Plzeň na dostřel. V 9. minutě mířil vedle Soukup, čehož následně využil Zdeněk Bečka, jenž převzal přihrávku od Šebka a vyrovnal na 2:2.
V závěru prvního poločasu hosté otočili skóre ve svůj prospěch. Po autu předvedli ukázkovou kombinaci Šebek s Jaroslavem Filingerem, který sám před Michálkem nezaváhal. Do kabin tak odcházeli spokojenější Plzeňští.

Po přestávce si ale Západočeši počínali v rozporu s pravidly a z nařízeného trestného kopu srovnal Milan Soukup, který vymetl všechny pavučiny Landrgottovy branky. Ve 27. minutě Česká Lípa znovu vedla, Kulha podržel míč před dotírajícími protihráči, přihrál Stanislavu Bejdovi, který uklidnil hrací předmět do odkryté svatyně.
Záhy ovšem Českolipští porušili všechny futsalové regule a Tomáš Vnuk z penalty vyrovnal na 4:4. V následujících minutách si oba týmy vypracovaly pár zajímavých šancí. Nejprve utekl po pravé straně Bejda, ale jeho nabídku Kubelka v gól nepřetavil. Ve 33. minutě trefil Soukup pouze boční síť. Západočeši dali o sobě vědět Bečkou, jehož výborným zákrokem vychytal Michálek.
S blížícím se závěrem utkání uzamkli domácí svého soupeře na jeho polovině, ale z narůstajícího tlaku nedokázali nic vytěžit, naopak ještě mohli inkasovat. Kasýk ovšem poslal balón jen do boční sítě. V poslední minutě se hostitelé dokonce dožadovali odpískání pokutového kopu, protože jeden z plzeňských hráčů zahrál rukou, jenže rozhodčí zůstali naprosto klidní.
Tři body ale přeci jen zůstaly u řeky Ploučnice. Dvaadvacet vteřin před závěrečným hvizdem přihrál Demke Milanu Soukupovi, který svým třetím gólem v utkání vystřelil Démonům tři body. Česká Lípa tak po infarktovém závěru doslova udolala Plzeň 5:4.

FC Démoni Česká Lípa – SK Indoss Plzeň 5:4 (2:3)

Branky a asistence: 5. Soukup (Michálek), 6. Kulha (Bejda), 21. Soukup, 27. Bejda (Kulha), 40. Soukup (Demke) – 6. Šebek (Vitouš), 13. Bečka (Šebek), 19. Filinger (Šebek), 27. Vnuk (pen.).
Rozhodčí: Cílek, Smreček. ŽK: Soukup, Paleček – Šíša, Filinger, Vitouš, Vnuk. Diváci: 40.
FC Démoni Česká Lípa: Michálek – Bejda, Kulha, Jäger, Soukup, Kubelka, Demke, Paleček, Bažant, Mikysa. Trenér: Karel Kruliš
SK Indoss Plzeň: Landrgott – Filinger, Vitouš, Šebek, Soukup, Mižár, Šíša, Vnuk, Kasýk, Bečka, Vykoupil. Trenér: Petr Kučera