V derby starších žáků kraloval Arsenal

V rámci I. A třídy žáků hostil Arsenal Česká Lípa na svém stadionu Lokomotivu. Bylo to zároveň utkání, které se hrálo v rámci nadstavby o postup. Již po prvním poločase bylo de facto o vítězi rozhodnuto, Arsenal vyhrál úvodní půli 3:0, aby v té druhé přidal další čtyři branky a zaslouženě zvítězil poměrem 7:0.

Není to tak dávno, co se oba týmy spolu utkaly naposledy. Před necelým měsícem se radoval po výsledku 3:0 Arsenal, když zápas rozhodl svým hattrickem Randáček. Randáček střelecky řádil proti Lokomotivě i tentokrát, neboť vstřelil pět gólů.
Duel však začal s patnáctiminutovým zpožděním, neboť na místo dění nedorazili rozhodčí. „Je to tu špatně zorganizované. Zápas se měl hrát až v neděli, ale Arsenal si ho přesunul už na sobotu, neboť jejich žákovský A-tým hraje právě v neděli a béčko mělo málo lidí, tak si vzali posily z áčka,“ uvedl jeden z členů realizačního týmu Lokomotivy. Aktivněji začali domácí, střely Adamce a Berounského ale v brance neskončily. Na druhé straně odpověděl Pavel Malý, leč nepřesně. Ve 13. minutě se poprvé měnilo skóre, Šenfeld chtěl přelobovat Martínka, avšak míč s přispěním Martínka skončil v zámezí. Z následného rohu se prosadil Radek Chyna – 1:0. Poté unikl Erik Malý, předložil na vápno Lupoměskému, který se k zakončení nakonec nedostal. Následně zahrozili Randáček s Bošem, nýbrž síť za Martínkem nerozvlnili. Ve 27. minutě přišla největší šance Lokomotivy v zápase, po faulu na Lupoměského v pokutovém území byla nařízena penalta, kterou kopal Česenek, ale trefil jen tyč. Na 2:0 upravil o tři minuty později Randáček. Poločasový výsledek 3:0 určil Šenfeld, jenž využil krásného pasu Chyny, obešel si Martínka a do prázdné klece zasunul.
Na začátku druhého dějství přišel diskutabilní moment. Konečný vypálil tak tvrdě, že Martínek jeho ránu málem neudržel a skoro se s ní dostal až za brankovou čáru. Konečný reklamoval gól, rozhodčí však jeho přání nevyslyšel a pokračovalo se za stavu 3:0. Ve 45. minutě unikl Randáček a balón uklidil ke vzdálenější tyči Martínkovy svatyně – 4:0. O chvíli později šel Randáček do souboje s protihráčem, kulatý nesmysl se pro Lokomotivu odrazil tak nešťastně, že obloučkem zapadl do branky – 5:0. Randáček byl k neudržení, v 51. minutě zužitkoval Konečného přihrávku – 6:0. Vzápětí předvedli pěknou souhru Kašpar s Randáčkem, prvně jmenovaný nacentroval před bránu, kde Randáčkovi chyběl k míči krok.  Martínek se zapotil proti trestným kopům Konečného a Randáčka. V 64. minutě běžel sám na Martínka Adamec, Martínek předvedl výtečný zákrok. Ovšem sto dvacet sekund nato už nestačil na Randáčka, který zvýšil už na 7:0 pro Arsenal. V samotném závěru měl ještě jednu stoprocentní šanci Kašpar, leč sám před Martínkem přestřelil.
ARSENAL Česká Lípa – LOKO Česká Lípa 7:0 (3:0)
Branky: 13. Chyna, 30., 45., 48., 51., 66. Randáček, 35. Šenfeld
Sestava Arsenalu: Volek – Boš, Adamec, Chyna, Hřebřina – Reichelt, Konečný, Berounský, Kašpar – Randáček, Šenfeld (Rosenberg, Miřatský)
Sestava Loko: Matínek – Fara, Pavlík, Česenek, Moisel, France, Brejcha, Volejník, Lupoměský, P. Malý, E. Malý (Fanta, Škaloud, Stránský, Řeháček, Havlík).