O prohře Arsenalu rozhodla poslední čtvrthodina

Českolipský Arsenal jel do hlavního města s tím, že zde chce jednoznačně bodovat. Vždyť nastupoval proti poslednímu týmu tabulky SK Slavii Praha B. V prvním poločase a třicet minut druhé půle byla Lípa lepším mužstvem, vytvářela si řadu gólových šancí, jenže proměnila pouze jednu. Soupeř se trpělivě bránil, až v posledních patnácti minutách udeřil.

Domácí trenér Pavel Řehák k tomu řekl: „ Lípa nás přehrávala a díky bohu, že neproměnila své nájezdy, tím nás dostala do hry.“

SK Slavia Praha B – Arsenal Česká Lípa  3:1 ( 0:1)

První poločas vycházel lépe pro českolipský tým, nepustil Pražany do žádné šance velké šance, snad až na jednu, jenže obrana Lípy šanci Šimečka zlikvidovala. Hosté zahrozili již ve 4. minutě, kdy Pechar přihrál Vrabcovi, ten vyzkoušel pozornost z třiceti metrů gólmana Zlámala, který musel v brance čarovat, neboť míč směřoval pod břevno jeho branky. O 8.minut později zahodil jednu ze svých šancí Kousal, když šel sám na brankáře, který jeho přízemní střelu v pádu vyrazil na rohový kop. Ještě v téže minutě šla Lípa do vedení, kdy po centru Hottka se mezi tyče trefil Štálík – 0:1. Poté z vyložené šance střílel nad branku Hottek. Lípa zahazovala šance, což se jí nakonec vymstilo. Slávisté se v tomto utkání mohli spolehnout na zkušenosti brankáře Zlámala, který tým podržel. Českolipský kouč Radim Nečas k utkání řekl: „ Prohráli jsme jednoznačně vyhrané utkání. My jsme měli vést minimálně 5:0 nebo 5:1. Těžko k tomu něco říkat. Prohospodařili jsme šance hlavně v prvním poločase, měli jsme je dát, zápas by byl úplně jednoznačný.“

Na začátku druhého poločasu se do šance dostali domácí, kdy Koreš hlavičkoval vedle Meierovy branky. V následujících minutách si vytvořila Lípa další šance, jenže nemohocnost v zakončení slavila úspěch. Nedařilo se hlavně Hottkovi, kterému nebylo dáno, aby vstřelil gól. V cestě mu stál dobře chytající gólman Zlámal nebo mířil mimo branku. Po hodině hry se k samostatnému nájezdu na branku dostal Kousal, jenže v brance Slavie byl gólman Zlámal. Poté dvakrát zahrozil Hottek, bez úspěchu.
    Slávisté otočili vývoj zápasu v 74. minutě po přihrávce Duranského se ke střele dostal Hora a přesnou střelou k tyči zajistil domácích srovnání skóre. O devět minut později utekl Kučera po pravé straně, nacentroval na zadní tyč, kde Hájek umístil míč do českoliopské sítě – 2:1. Třetí gól padl v nastaveném  čase, kdy Lípa vše vsadila na útok, čehož využila dvojice Duranski s Kučerou a prvně jmenovaný pojistil druhé letošní vítězství slávistické rezervy. Slávistický trenér zápas zhodnotil: „ Jak jsem již jednou řekl, zvítězili jsme s velikým štěstím. Kdyby Lípa proměnila své šance, tak to by nás srazilo do kolen a sotva bychom s tím, něco udělali. Musím pochválit výkon hráčů z áčka, kteří svými výkony pomohli k dnešnímu vítězství.“
   Trenér Radim Nečas se netajil zklamáním: „ Šance jsme nadali a soupeř nás potrestal po našich chybách. V závěru jsme chtěli ještě zápas zvrátit na vlastní stranu, jenže soupeř využil otevření obranných řad. Myslím si, že takovýto zápas musí mužstvo zvládnouit, protože jsme byli jednoznačně lepší a tady prohrát 3:1, to je velká ostuda, což bude mít samozřejmě nějaké následky.“

Branky: 73. Hora, 83. Hájek, 90. Duranski – 12. Štálík
Rozhodčí Zeman, 60 diváků
Sestava Lípy: Meier – Pospíšil, Ondráček, Štálík, Řehák – Pechar, Beran, Vrabec (88. Prückner), Hottek – Mičkal, Kousal (77. Zeman)