Fotbalový Arsenal prohrál v přípravném utkání se Štětím

V rámci dalšího průpravného zápasu hostili fotbalisté Arsenalu na své umělé trávě celek Štětí a dlouho drželi s účastníkem krajského přeboru Ústeckého kraje krok. Svěřenci trenéra Josefa Vinše definitivně rozhodli o svém vítězství až v samotném závěru zápasu, kdy se dvakrát trefil Lukáš Stejskal, který zpečetil výhru Štětí 4:1.

ARSENAL Česká Lípa – SK Štětí 1:4 (1:1)

Hned první vážnější šance zápasu skončila gólem. Domácí chybovali v obraně, míče se záhy ujal Belák a po jeho akci vrátil odražený balón do sítě Aleš Blažek. Ve 26. minutě Českolipští rychle rozehráli volný přímý kop, Čonka vysunul dopředu Marka Buriana, který svůj sólový únik proměnil ve vyrovnávací gól.
Misky vah na stranu Arsenalu mohl převrhnout Poláček, který zpracoval přesný centr od Buriana, ale brankář Doležal jeho střelu vyrazil. Poté se na hřišti trochu přiostřilo, z čehož rezultovala žlutá karta pro Urbana a Šimrala. V závěru prvního poločasu pálil z trestného kopu těsně vedle Čonka.

Do druhé půle nastoupil v českolipské brance Karel Kluch, který vystřídal Jana Chadrabu, jenž se stejně jako v utkání s Vrchlabím přesunul na hrot útoku. Jako první ve druhém dějství zahrozil Tichý, po něm se ke slovu dostal také Burian, jehož ránu vyrazil Doležal na roh. Po rohovém kopu se do míče opřel Chadraba, který ale rozezvučel pouze brankovou konstrukci.
V 67. minutě pláchl po levé straně Stejskal, který našel před prázdnou brankou Tomáše Beláka, jenž bez problémů usměrnil kulatý nesmysl do sítě. Gólman Kluch musel být v permanenci také o chvíli později, kdy jeho kvality prověřil střelou z přímého kopu Tůma. V 77. minutě narýsoval Valta nezištnou přihrávku na Chadrabu, jenž ale samostatný únik gólově nezakončil.
Když svou šanci nevyužili hostitelé, udeřilo na druhé straně. V 83. minutě se Lukáš Stejskal nejprve zastřeloval, ale vzápětí se už nemýlil a zvýšil na 3:1 pro Štětí. Stejný hráč o dvě minuty později přidal i čtvrtý gól, čímž definitivně zpečetil vítězství Štětí 4:1.

Ohlasy trenérů:
Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Neodehráli jsme špatný zápas, ale bohužel v posledních deseti minutách jsme si ho zkazili svojí nedůsledností. Štětí sice mělo trochu více ze hry, ale i my jsme si nějaké šance vytvořili, leč jsme se neproměnili.“
Josef Vinš (SK Štětí): „V prvních deseti minutách jsme hráli dobře, ale pak jsme se přizpůsobili hře Lípy. Sice jsme gól vstřelili, ale zároveň jsme po hrubé chybě i jeden inkasovali. Do druhé půle jsme hráče prostřídali, ale dlouho nám trvalo, než se nám podařilo utkání rozhodnout. V samotném závěru jsme pak přidali další dva góly, ale herně nám to trochu skřípe.“

Branky: 26. Burian - 86. a 88. Stejskal, 10. Blažek, 67. Belák. ŽK: Urban - Šimral. Diváci: 30.

Sestavy:
Česká Lípa: Chadraba (46. Kluch) - Poláček, Rosenberg, Rataj, Urban - Tomíček, Horák, Čonka, Valta - Čvančara, Burian (Příhoda). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.
Štětí: Doležal - Vaněk, Šmidrkal, Tůma, Kotrba - Kucler, Šimral, Blažek, Matuszewski - Tichý, Belák (Stejskal, Malák, Slanička). Trenér: Josef Vinš.