Fotbalisté NB zvládli další přípravu, doma rozdrtili liberecké

Divizní fotbalisté Nového Boru zatím marně čekají na posily před startem jarní části soutěže. Zatím trénují převážně se svými hráči a dorostenci, na výsledcích přípravy se to ovšem projevuje pouze ojediněle. Po smolné porážce se Štětím si tentokrát svěřenci trenéra Františka Kubáně poradili s účastníkem Krajského přeboru Libereckého kraje, celkem VTJ Rapid Liberec vysoko 7:0.

Domácí navíc mohlo těšit střelecké procitnutí útočníka Kaňkovského, který loni v barvách Mšena sázel do soupeřových sítí jeden gól za druhým a dokáže být pro obrany soupeře obávaným postrachem. Přesto hosté z Liberce nezačali vůbec špatně a než se Novoborští dostali pořádně do tempa, měli několik dobrých šancí. Brankář Blumentritt se měl co ohánět, nakonec však čisté konto dokázal udržet. Pak už mířili do černého pouze hostitelé.

Svoje vysoké individuální schopnosti totiž prokázal Kubeš, odcentroval před branku, odkud se hlavou prosadil Kaňkovský. Stejný hráč navíc přidal i druhou branku a vzápětí mohl završit hattrick, tentokrát mu však rozhodčí gól neuznali. To ale Novoborským příliš nevadilo. Na poločasových 3:0 završil tvrdou přízemní ranou Lukáš Demke.

Ve druhém poločase už byla k vidění hra na jednu branku. Tým z Lužických Hor dominoval a úměrně navyšoval své vedení. Na 4:0 zvyšoval svou druhou brankou v zápase Demke, mezi střelce se zapsal i gólman Zadražil, který tentokrát nastoupil v poli. Na konečný stav 7:0 zvýšili v dalším průběhu druhé půle ještě Stromecký a Kaňkovský, který tak dovršil hattrick. „Vedení je zatím ve fázi hledání nových hráčů. Odkud posily budou, to zatím není jisté,“ prozradil sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský. Na Nový Bor čekají ještě přáteláky s divizním Mšenem a Dobrovicemi, za něž by mohl nastoupit i Tomáš Řepka, první mistrovské utkání je naplánováno na 9. března proti Baníku Souš.

Nový Bor – VTJ Rapid Liberec 7:0 (3:0) Branky: 25. 35. a 85. Kaňkovský, 45. a 57. Demke, 67. Zadražil, 78. Stromecký. Sestava Nového Boru: Blumentritt - Pollach, Vlk, Lebruška, Bartoš - Horák, Třešňák, Kubeš, Stromecký, Šulc – Kaňkovský. Střídali: Zadražil, Demke, Dostál.