Fotbalisté Arsenalu zdolali rezervu Mladé Boleslavi

Na stadionu u Ploučnice se v rámci 5. kola České fotbalové ligy uskutečnilo klání mezi domácím Arsenalem Česká Lípa a B-týmem Mladé Boleslavi. Českolipští byli po celý zápas aktivnější a ke své smůle promarnili několik vyložených šancí, v nichž se většinou objevil Miloslav Kousal. Dvakrát neuspěl, ale na třetí pokus už mířil přesně a vystřelil Arsenalu důležité tři body do tabulky.

Českolipský brankář Oldřich Meier podruhé v sezoně udržel čisté konto.

Vzhledem k probíhající reprezentační přestávce mohli Boleslavští přivézt do České Lípy také hráče ze svého A-týmu. Ovšem trenér Středočechů Milan Pechanec tak neučinil a jediným fotbalistou, který má zkušenosti z naší nejvyšší soutěže a objevil se na soupisce, tak byl brankář Michal Vorel, jenž oblékal dres například Slavie a Mladé Boleslavi. Byl to právě Vorel, jenž musel dávat jako první pozor, neboť ho svou střelou chtěl prověřit Hottek. Ten však neměl pořádně seřízená mířidla. Na druhé straně si chystal odpověď Synek, avšak v poslední chvíli mu míč utekl a nestihl tak už přesněji zakončit. V 6. minutě hlavičkoval po pěkném centru Kousal, brankář Vorel nemusel zasahovat. Následně se osmělili také hosté, protože jeden z boleslavských borců tvrdě vypálil a Meier měl v českolipské kleci co dělat, aby balón vyboxoval pryč. Poté nastal čas pro spalování vyložených šancí ze strany domácích. Na Vorla se hnal Kousal, nýbrž jeho bombu Vorel vyrazil. Po Hottekově centru se octil v těsné blízkosti soupeřovy branky opět Kousal, ale ke smůle Arsenalu poslal míč nad. Záhy běžel sám na Vorla Finklár, boleslavský strážce svatyně podržel své spoluhráče nad vodou. Kdyby v tu chvíli Českolipští vedli 3:0, nikdo by se nemohl divit. V ochozech místního stadionu to třikrát jen tak zahučelo. Ve 34. minutě se domácí přeci jen dočkali. Mičkal ve vápně rozehrál souhru s Pecharem, prvně jmenovaný pak před brankou našel volného Miloslava Kousala, který střelou k bližší tyči poslal Arsenal do vedení – 1:0. V závěru poločasu byl ve středu hřiště nedovoleně zastaven střelec úvodní branky Kousal, k zahrání trestného kopu se postavil Pechar a Štálík hlavičkoval vedle.

V úvodu druhého poločasu se do dvou příležitostí probojoval Finklár, ani jednou však nemířil přesně. Hosté dali o sobě vědět v 55. minutě, ale Hadziresicův roh gólem neskončil. Záhy fauloval Tvaroha Petra Silného, za což si boleslavský hráč vysloužil žlutou kartu. Silný odešel s pohmožděným ramenem za postranní čáru a po krátkém ošetření se na hřiště vrátil. Na 2:0 mohl zvýšit po centru Hotteka Štálík, ale gólman Vorel udělal čest svému jménu a vymrštil se jako pravý orel, aby zachránil situaci. Hottek pak našel na zadní tyči Finklára, který svým pokusem rozvlnil pouze boční síť. A do třetice centroval Hottek, tentokrát si na jeho nabídku nejvýše vyskočil Řehák, ale minul. Poté šancí ubylo a 520 diváků bylo svědky několika střídání z obou stran. Slibně vypadala akce unikajícího Zemana, ale ze svého sprintu vybojoval pouze roh. Českolipští fotbalisté si tři body už pohlídali a na konci zápasu si užili „děkovačku“ s diváky. Toto vítězství mohou potvrdit v následujícím kole, kdy zajíždí na horkou půdu do Plzně.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Jsme rádi za tři body, toho si cením. Mrzí mě ale, že jsme hazardovali s vypracovanými šancemi. Kdybychom je proměnili, vyhráli bychom tak 5:0. Nevyužité šance nás při troše smůly mohly mrzet, protože 1:0 je pořád otevřený výsledek. Byla tam ale spousta hezkých akcí, i situace při gólu byla ukázková. Jsem spokojený s tím, že ten výkon už byl lepší než třeba v duelu s Hlavicí.“

Arsenalu bude ještě chybět potrestaný Vrabec. Jak ho tedy kouč Nečas nahradil? „Dneska tam hrál Pechar. Snažili jsme se ty jeho role rozdělit na celé mužstvo. Karel je velmi dobrý, zkušený fotbalista, ale bohužel udělal hloupost a za ni pyká a pyká za ni celé mužstvo. Jsem rád, že to kluci zvládli a získali jsme tři body.“

V průběhu zápasu byl opět zraněn kapitán Petr Silný. „Měl něco s ramenem, takže budu zjišťovat jeho zdravotní stav a uvidíme, co bude s Finklárem a doufám, že se nám marodka nijak nerozšíří a že hráči budou připraveni na další zápas s Plzní.“

ARSENAL ČESKÁ LÍPA – FK MLADÁ BOLESLAV B 1:0 (1:0)

Branka: 34. Kousal

Rozhodčí: Mokrusch – Kříž, Paták