Fotbalisté Arsenalu v pohárovém utkání zdolali Bukovany

V rámci prvního kola Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu se českolipští fotbalisté střetli s Bukovany, účastníkem I. B třídy. Domácí sice byli favoritem utkání, ale svoji úlohu začali plnit až ve druhé polovině prvního poločasu, kdy otočili nepříznivý stav a nakonec se po vítězství 3:1 radují z postupu do druhého kola. V něm se utkají s lepším z dvojice Frýdlant – Chrastava.

ARSENAL Česká Lípa – TJ Družba Bukovany 3:1 (2:1)

Do sestavy České Lípy se po delším intermezzu vrátil Radek Švehla, který nakonec obstaral vítěznou trefu. Začátek duelu ale vyšel lépe hostům. Po přihrávce Najmana pálil Kopecký ještě mimo, ale poté, co v šanci neuspěl Burian, udeřilo na druhé straně hřiště. Tomáš Hofman se objevil zcela sám před Chadrabou, kterého překonal střelou ke vzdálenější tyči.
Družba byla při chuti, ale Kopecký střílel opět nad Chadrabovu branku. Ve 33. minutě vyšla hostitelům standardní situace. Po rohu Čonky se do míče opřel Marek Ladra a srovnal na 1:1. O pět minut později vyrobil chybu v obraně Svoboda, balónu se zmocnil Čonka, který vzápětí vysunul dopředu Radka Švehlu. Českolipský útočník se zbavil brankáře Koldovského a uklidil hrací předmět na místo určení.

Po přestávce měl pojišťovací gól na kopačce Valta, který pelášil sám na Koldovského, ale brankáře Bukovan nepřelstil. V podobné pozici se ocitl také Kopecký, jenže nadějně vypadající akci nakonec ani nezakončil. Blízko třetímu gólu byli Českolipští v 80. minutě, kdy pas Čvančary převzal Burian, jenž obešel i brankáře Koldovského, ale z hodně ostrého úhlu zamířil pouze do boční sítě.
Sto dvacet sekund nato se Bukovanští provinili proti pravidlům a draze za to zaplatili. K nařízenému přímému kopu se postavil Miroslav Čonka, který nechytatelnou ránou nedal Koldovskému sebemenší šanci. Česká Lípa tak v prvním kole Poháru Libereckého krajského fotbalového svazu přetlačila Bukovany poměrem 3:1 a ve druhé rundě se může těšit na vítěze zápasu Frýdlant – Chrastava.

Ohlas trenéra:
Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Vítězství jsme spíš utrpěli, než že bychom si ho zasloužili. Bukovany hrály v prvním poločase hodně dobře, ale my jsme jim to usnadnili. Naše hra mě navzdory výhře zklamala.“

Branky: 33. Ladra ml., 38. Švehla, 82. Čonka - 20. Hofman. Rozhodčí: Bahník - Milner, Řeháček st. ŽK: Pažout, Rosenberg - Zátka, Kopecký. Diváci: 45.

Sestavy:
Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Ladra st., Urban - Vodrážka (34. Rosenberg) - Čonka (85. Tomíček), Kliment, Ladra ml., Valta - Švehla (59. Čvančara), Burian (Rataj, Poláček, Kluch). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.
Bukovany: Koldovský - L. Ramík, Zátka, Prýl, Svoboda - Hofman (46. Studnička), Králík, Najman, M. Ramík - Svoboda, Kopecký (75. Majerech). Trenér: Jan Studenovský.