Fotbalisté Arsenalu utrpěli v přípravě drtivou porážku

Vysokou porážku 0:9 museli skousnout fotbalisté českolipského Arsenalu, kteří v dalším přípravném utkání hostili na své umělé trávě Vilémov. Družina trenéra Michaela Šimka rozhodla o svém vítězství již v prvním poločase, který skončil rozdílem sedmi branek. Čtyři góly v dresu vítězů zaznamenal Lukáš Demke.

V první šanci zápasu sice Kaňkovský sám před brankou promáchl, ale poté se vilémovský brankostroj rozjel naplno. V sedmé minutě vystřelil zpoza vápna Jägr, na jehož pokus Kluch nedosáhl. Následně Čuda centroval od postranní lajny a míč k překvapení všech skončil za Kluchovými zády. V 18. minutě si na přesný centr naběhl Lukáš Demke a pohotovou hlavičkou zvýšil na 3:0. Stejný hráč se pak objevil zcela sám před Kluchem a stoprocentní šancí nepohrdl.
Vzápětí došlo na spolupráci dvou hráčů, kteří hájí barvy českolipských Démonů ve druhé futsalové lize. Demke vybídl ke skórování Kaňkovského, který ale ve skluzu nezakončil přesně. Identická dvojice si záhy celou souhru zopakovala a Karel Kaňkovský se tentokrát nemýlil. O minutu později napřáhl ze střední vzdálenosti Lukáš Demke a „fotbalový kanárek“ byl na světě. V samotném závěru první půle nejprve Kaňkovský nastřelil tyč, ale po něm upravil na 7:0 Lukáš Demke.

Druhé dějství se odehrálo víceméně jen z povinnosti. V 58. minutě rozezvučel podruhé brankovou konstrukci Kaňkovský, ale jeho zaváhání napravil Kurty, který nikým neatakován poosmé překonal Klucha. Dvě minuty nato rozhodčí Bahník po faulu jednoho z domácích hráčů v pokutovém území nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Jägr.
Českolipští navzdory nepříznivému stavu neházeli flintu do žita, ale vilémovskou branku výrazněji neohrozili. O vstřelení alespoň čestného gólu se pokusil Valta, který ale hostující klec přestřelil. Vilémov si tak z České Lípy odvezl vysoké vítězství 9:0.

Ohlas trenéra:
Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Po tomto utkání nemám prakticky co hodnotit. Dostali jsme lekci z fotbalu. Do 25. minuty jsme dostali po našich chybách čtyři góly, které jsme soupeři darovali. Kluci po takovém přídělu ztratili sebevědomí a zbytek zápasu už se jen dohrával.“

ARSENAL Česká Lípa – Vilémov 0:9 (0:7)
Branky: 18., 24., 33. a 45. Demke, 7. a 74. z pen. Jäger, 14. Čuda, 32. Kaňkovský, 71. Kurty. Rozhodčí: Bahník. Bez karet. Diváci: 20.

Sestavy:
Česká Lípa: Kluch - Poláček, Rosenberg, Ladra st., Horák - Burian, Ladra ml., Čonka, Valta - Čvančara, Šimon (Chadraba, Příhoda, Karlík, Tomíček, Rataj). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.
Vilémov: Vaňák - Bílek, Vaníček, Stach, Čuda - Kurty, Vavroušek, Jägr, Buryánek - Kaňkovský, Demke (Hnízdo, Kurel, Janda, Michálek). Trenér: Michael Šimek.