Fotbalisté Arsenalu remizovali s Brozany

V předposledním přípravném utkání hostili českolipští fotbalisté na svém hřišti divizní celek Sokol Brozany. První poločas měli domácí pod kontrolou a zaslouženě vstřelili i první gól, o který se postaral Kousal. Ovšem nástup do druhého dějství měli lepší Brozanští a díky Radovi srovnali stav zápasu na konečných 1:1. Nešťastně skončil duel pro Petra Silného, jehož v samotném závěru zkosil u postranní čáry Rada, za což si vysloužil žlutou kartu.

Zajímavé střetnutí to bylo pro hlavního trenéra Brozan Václava Rysa, který ještě na jaře pomohl udržet Českou Lípu v České fotbalové lize. V úvodu dvakrát zazlobil Finklár. Nejprve svedl sprinterský souboj s brankářem Fišerem, který nakonec byl u míče dřív. Poté se snažil trefit odražený balón, leč bez úspěchu. V následujících minutách spíše úřadoval na hřišti lajnový sudí, jenž několikrát odmával hráčům Arsenalu ofsajd. Když nezafungovala spolupráce ze hry, zkusil to Kousal z přímého kopu. Jeho tečovaný pokus skončil vedle. Českolipský brankář Řezáč si poprvé sáhl na mičudu ve 20. minutě, kdy ho slabou střelou prověřil Veleba. O deset minut později spálil stoprocentní šanci Věchet, který běžel sám na Fišera, ale jeho pozdrav postrádal razanci a přesnost. Po něm se do příležitosti dostal Kousal, Fišer však včas vyběhl a celou akci vyřešil. V 37. minutě poslal z pravé strany Holeček nadýchaný centr do pokutového území, kde se do kulatého nesmyslu opřel Kousal a div neprotrhl síť za Fišerovými zády – 1:0. Na 2:0 mohl zvýšit Kaňkovský, ale mířil nepřesně. První poločas ukončila střela Rosochy, který také neměl dobře seřízená mířidla.

Do druhé půle oba trenéři prostřídali hráče, do českolipské branky se postavil Jan Chadraba. Toho hned přivítal Veleba, jenž uháněl z úhlu na dokského odchovance. Chadraba však vyběhl a vytlačil Velebu mimo střeleckou pozici. V 50. minutě kopali hosté rohový kop, do vzduchu se vyšvihl Rada a pověsil míč do šibenice Chadrabovy svatyně – 1:1. Chadraba musel být v pohotovosti i proti tvrdému pokusu Veleby. Akce domácích, kterou vedli Řehák se Zemanem, skončila už v zárodku, neboť Zemanův centr byl bezpečně odvrácen. V úplném závěru zápasu se trochu přiostřilo. Rada doslova zkosil u postranní čáry Petra Silného, za což si vykoledoval žlutou kartu. Doufejme, že zranění Petra Silného nebude nikterak vážné. Českolipským fotbalistům nešla upřít snaha, ovšem žádnou příležitost nedokázali gólově vyjádřit. Avšak ani hostům se to již nepodařilo, a tak se oba týmy rozešly smírně po remíze 1:1.

ARSENAL Česká Lípa – SK Sokol Brozany 1:1 (1:0)

Branky: 37. Kousal – 50. Rada

Rozhodčí: Milner

Diváci: 100

Sestava Arsenalu: Řezáč (46. Chadraba) – Holeček, Krasnický, Finklár, Kaňkovský, Věchet, Ondráček, Beran, Kousal, Pospíšil, Pechar (Parys, Štálík, Silný, Hottek, Mičkal, Meier, Řehák, Vrabec, Zeman). Trenéři: Radim Nečas a Milan Slipčenko

Sestava Brozan: Fišer – Uka, Rada, Vaněk, Tupý, Hora, Divecký, Gnahoui, Rosocha, Veleba, Corea, Kopecký, Vacek, Hubený, Kühn, Pešua. Trenér: Václav Rys