10. výročí od povodní

Fotbal u Ploučnice končí

Verze pro tisk |

Utkání v rámci posledního kola ČFL 2012/2013 proti Karlovým Varům bylo na dlouhou dobu poslední, které A-tým Arsenalu odehrál. Hlavní partner klubu Jiří Jakoubek odchází a s ním mizí i finance, které byly potřeba pro chod oddílu ve třetí lize. Vzhledem k tomu, že momentálně nejsou k dispozici finanční prostředky ani na krajský přebor, reálně hrozí, že u Ploučnice už budou hrát pouze mládežnické kategorie.

Na otázku, co se bude dít v následujících dnech a týdnech, odpověděl sportovní manažer ARSENALU Petr Silný následovně: „Zatím je všechno v jednání. Řešíme i to, jestli bude hrát Česká Lípa alespoň kraj, ale vzhledem k tomu, že aktuálně nemáme žádné peníze, tak to zatím moc dobře nevypadá. Rovněž jsme v kontaktu s hráči, s kterými jednáme, kam půjdou, nebo nepůjdou. Zároveň řešíme i nějaké převody na subjekt FK.“

V zákulisí se hovoří o tom, že by měli Petr Silný, Jiří Jakoubek a Roman Hejna odejít do Roudnice. „V této fázi tuto informaci nemohou potvrdit, ani vyvrátit. Každopádně pan Jakoubek v tomto „projektu“ nefiguruje. Navíc podle mých zpráv by měl Roman Hejna zůstat v Lípě. Každopádně prioritou je pro nás vyřešení situace kolem českolipského klubu, případná Roudnice je na druhé koleji.“

„Pro Českou Lípu je odchod A-týmu ARSENALU z ČFL obrovská škoda. Důvodem je nedostatek peněz. V tuto chvíli je jisté to, že Česká Lípa nebude v příští sezóně hrát ani divizi. Jestli nastoupí alespoň do krajského přeboru, to zatím není jasné. Momentálně však finanční prostředky nejsou k dispozici ani pro tuto soutěž,“ potvrdil PR manažer a tiskový mluvčí ARSENALU Česká Lípa Michal Šandor.

„Před dvěma lety skončil kvůli podobnému problému druholigový hokej, to samé teď potkalo i třetiligový fotbal. Čtyřicetitisícové město, jako je Česká Lípa, by se ve fotbale a v hokeji mělo pohybovat minimálně na třetiligové, respektive druholigové úrovni,“ má jasno Šandor.

„V ARSENALU jsem působil pět let, za tu dobu jsem tu poznal spoustu skvělých lidí z řad vedení klubu, hráčů a dalších současných či bývalých funkcionářů a v neposlední řadě fanoušků. Všem lidem, kteří se podíleli na chodu klubu, bych chtěl moc poděkovat. Pro mě to bylo pět let zkušeností k nezaplacení,“ dodal Šandor.

Kdy se hráči oficiálně dozvěděli, že fotbal v Lípě končí? „Bylo nám to oznámeno ve středu v 17 hodin, kdy jsme měli poslední trénink,“ řekl záložník Martin Kučera, který vzápětí dodal: „Není to nic příjemného. Vědělo se, že město nechce přispět žádnými penězi, ale že to dopadne až takhle, jsem opravdu nečekal,“ netají zklamání Kučera.

„Já mám podepsanou smlouvu ještě na rok, ale určitě si budeme muset hledat jiné angažmá,“ má o plánech pro následující dny a týdny jasno sympatický středopolař. „Nám, kteří máme stále platné kontrakty, už vedení klubu dalo nějaké náznaky o tom, jak se to bude řešit, ale uvidíme, jak to nakonec všechno dopadne.“

„Na závěr bych chtěl poděkovat všem fanouškům. Za rok a půl, co jsem tady byl, nás vždycky podporovali a dokázali vytvořit super atmosféru,“ uzavřel Martin Kučera.

„Samozřejmě je velká škoda, že českolipský fotbal opět klesá do nižších pater. Je ale smutné, že se v tak krásném městě jako Česká Lípa, nehraje ani třetí nejvyšší soutěž ve fotbale, ani v hokeji. Je to ale podobným rysem většiny podobně velkých měst, že zde sport táhnou odvětví, jako futsal, florbal a mnoho dalších, která jsou svými náklady nesrovnatelně méně náročnější, než fotbal či hokej. Musíme jen věřit, že se tu ještě někdy špičkového fotbalu dočkáme,“ uvedl hlasatel domácích zápasů Radek Barkman.

Nahoru

Komentáře

Re: Fotbal u Ploučnice končí

Nejsem zastánce fotbalu a natož v ČL, ale bohužel musím souhlasit, že v ČL nebude pro fanoušky k vidění vyšší úroveň fotbalu ani hokeje. Chápu město, že se tak rozhodlo, ale když se podíváme na jiná města, tak zjistíme, že preferejou peníze do fotbalu či hokeje. Příkladem je Hradec Králové, který " koupil" 1. ligu v hokeji a město tam bude dávat 17 mil. korun ročně.
Argumentace vedení města ČL je jasná, že nebude preferovat žádný sport dospělých, ale na druhé straně vyhodilo a stále vyhazuje nesmyslné miliony, které by do sportu mohli jít:
- nepotřebná investice do bytů na Ladech / miliony ročně!!/
-neuskutečněná investice do koupaliště v Dubici v řádech desítek milionů
- neuskutečněná investice do divadla také v řádech desítek milionů
Takhle bych mohl dále pokračovat.
Fanouškové fotbalu toto rozhodnutí města jistě zohlední v příštích komunálních volbách.

Nahoru

Re: Fotbal u Ploučnice končí

Je opravdu smutné, že nejpopulárnější sporty na světě nebudou figurovat v takovém městě jako je Česká Lípa. Ze stejného důvodu jako teď končí fotbal skončil málem před lety i šachový klub. Jistě, sport pro většinu lidí nezáživný, ale hrála se tu druhá liga. Paradoxně vyšší než ve fotbale a hokeji. Z finančních důvodů ( roční náklady na provoz šachového klubu byly 10t - 15t kč ) prodali šachisté druhou ligu do Nového Boru kde se šance chopili daleko lépe a od té doby už stihli třikrát vyhrát extraligu ( nejvyšší soutěž ) a udělat si skvělé jméno i ve světě. Dalším prozíravým krokem pánů radních je to, že nadějný mladý fotbalista z podporovaného mládežnického klubu, když náhle vyroste a přestane být mládežníkem nemá najednou kam přestoupit do seniorského klubu neboť ten tu jaksi není a tudíž odchází z České Lípy reprezentovat jiné město, které si fotbalu či hokeje váží víc. Jsem rád, že neprošlo ani sloučení Základní umělecké školy s domem dětí Libertin. To byla další kapitální békovina pánů radních, která naštěstí neprošla. ZATÍM.

Nahoru