FC Nový Bor se opět vrací v tabulce na páté místo

Část tohoto víkendu patřila volbám do poslanecké sněmovny, ale pro nás také 23. kolo krajského přeboru ve fotbale a nutné vítězství pro udržení postavení v horní části tabulky. FC Pěnčín je na tom o něco hůře a o tuto soutěž ještě musí hodně bojovat a tímto cílem také přijeli hosté do N.Boru.V minulém kole soupeř porazil vedoucí mužstvo tabulky  SK Semily 1:0.

Hráče našeho dnešního soupeře trénuje známá to fotbalová osobnost Zbyněk Houška.Ten přivezl do Nového Boru velice mladé mužstvo,až na výjimky,většina hráčů narozených 1988! A to moc pěkné. Naše barvy hájí několik starších hráčů a do boje s nimi chodí až  sedm dorostenců a to je také naše fotbalová budoucnost,která zatím sbírá zkušenosti.
 Ale teď už k samotnému zápasu. Hned po zahájení zápasu píšťalkou hlavního rozhodčího p.Maříka jsme prošli soupeřovou obranou až k brankáři. Zakončení se nám nepovedlo a přišel rychlý protiútok a musel zasahovat náš brankář Szabo .Hosté vstoupili do zápasu o něco lépe než naši a tak se víc hrálo na naší polovině hřiště. Je pravdou jen po naše vápno! Největší rozruchy v zápase v prvním poločase přišly od 33.minuty.To napřáhl k prudké střele z trestného kopu Suněk. Brankář hostí jen vyráží před sebe a na podruhé teprve míč chytá.Ve 35.minutě si naši postrkovali míč před vápnem soupeře,až si o něj řekl Suněk. Bez váhání to napálil na branku Pěnčína. Jeden z obránců míč lehce tečoval a už byl gól na světě 1:0! Ve 38.minutě nám trochu zatrnulo, když to zrovna moc neklapalo mezi Coufalem a Vávrou.Toho využil soupeř k průniku k naší brance, ale Szabo byl na místě. Ve 40.minutě po faulu na našeho hráče vytáhl rozhodčí žlutou kartu pro hosty.
  Do druhého poločasu nastoupil Třešňák jako vyměněný.Bylo ho plné hřiště a nedal pokoj hostující obraně.Ta se pak dopouštěla chyb.Byl to právě Michal Třešňák, který se dobře orientoval ve skrumáži před brankou hostí a přidal náš druhý gól na 2:0! V 51.minutě hosté rozhýbali útok a naši museli v posledním okamžiku odvracet na roh.V následujících minutách se hra trošičku přitvrdila a tak opět rozhodčí Mařík sáhl pro žluté karty 2x pro hosty jednou pro našeho hráče.V 56.minutě střídá Coufala Stromecký a ten se snaží opět oživit náš útok.To hosté stále častěji otevírají obranu se snahou dát potřebný gól a dostat se opět do zápasu.V 65. minutě Stromecký vybojoval míč na obránci. Poslal míč do vápna na Třešňáka, který hlavou sahal po druhém svém úspěchu,ale obránci za překonaného brankáře nebezpečí odvrátili. V 75.minutě opět střídáme, na místo Novotného nastupuje Budský. V 76.minutě u postraní lajny podstoupil vítězný souboj o míč Třešňák. Následoval centr do vápna, kde brankář na míč nedosáhl a Budský to zakončil gólem 3:0. V dalších minutách jsme skóre ještě mohli vylepšit, ale trochu nám jednak chyběli síly a také více herní kombinace.V 80.minutě střídáme potřetí . Do hry jde Holeščák a dolů Třešňák. V 85.minutě jsme přenechali iniciativu na kopačky Pěnčína a ten toho hned využil. Dva volní hráči se dostali před branku Szaba. Následovala prudká střela do horní konstrukce branky a dorážka Heinrich na 3:1. Ještě v 90.minutě vystřelili hosté na naší branku a vše to skončilo vedle .
 Dnes naši bojovali a nenápadnou,ale potřebnou práci na hřišti odvedl Havlásek a poděkování za bojovný výkon patří všem!
Zápas byl přenášen online internetovou televizi.

FC NOVÝ BOR – FC PĚNČÍN-  3:1 (1:0)