Dorostenci Lokotky předvedli něco, co se nevidí

V rámci 24. kola divizní soutěže dorostenců hostila Lokomotiva na svém stadionu Karlovy Vary. Starší dorost Lokomotivy sice po brance Beneše vedl 1:0, ale hosté ještě v prvním poločase vyrovnali. Ve druhé půli už žádný gól nepadl, a tak se obě mužstva rozešla smírně po remíze 1:1.

V zápase mladších dorostenců se odehrálo něco, co se nevidí každý den. Domácí vedli po úvodní části 2:0, jenže hráči Karlových Varů se z kabiny vrátili jakoby politi horkou lázeňskou vodou a pěti trefami utkání otočili na konečných 2:5.

Starší dorost
Úvod patřil Západočechům, nebezpečný centr Tolara sebral Kubínek. Pak Hodina nahrál Horňákovi, jehož pokus jen těsně minul Kubínkovu branku. Domácí se osmělili střelou Beneše a následující minuty byly v režii Českolipských. Nejprve Volejník prověřil Štěpanovského tvrdou ránou, po něm uháněl ze strany Bulan, ale v zakončení mu chyběl důraz. Následně se k přímému kopu postavil Proch, jeho tečovaný projektil skončil v zámezí. Vzápětí se po rohu dostal ke slovu Zlatníček, ale ani on neměl přesně seřízená mířidla. Karlovarští nechtěli zůstat pozadu a své štěstí zkoušel Horňák, leč neúspěšně. V 19. minutě se poprvé pohnul ukazatel skóre. K trestnému kopu, který rozhodčí Blaschke nařídil po faulu na Matyse, se postavil kapitán Jiří Beneš a Štěpanovský se za jeho střelou pouze ohlédl – 1:0. Dvougólový náskok mohl svému týmu zajistit Zlatníček, ovšem díky jemné teči hostujícího obránce zůstal stav 1:0. V další akci se objevil opět Zlatníček, jenž přihrál Volejníkovi, ten elegantně obešel protihráče, ale finální pas už nenasměroval přesně. V této fázi hry šance střídala šanci. Kubínek musel být v pozoru proti Norkovi a Hodinovi, Horňákovu střelu zastavila až ochranná síť za Kubínkovou klecí. Ve 29. minutě se hosté dočkali a srovnali na 1:1. Po inkasované brance přestali domácí na chvíli hrát, naštěstí pro ně toho Vary nedokázaly využít. Dobrou příležitost připravil Západočechům svým faulem Volejník, nýbrž přímý kop Marka vůbec Kubínka neohrozil. Poté předvedla ukázkovou kombinaci trojice Matys – Beneš – Torba. Posledně jmenovaný se však k pořádnému zakončení nedostal. Na druhé straně zazlobili Hodina s Markem. Vedení mohl domácím vrátit Proch, ale z trestného kopu málem přepůlil břevno. V závěru poločasu se ještě zapotil Kubínek, když musel zasahovat proti Tolarovi.
Začátek druhé pětačtyřicetiminutovky se nesl ve znamení nepřesných pokusů. Vedle mířili Hodina a Volejník. V 57. minutě vznikla po Markově centru v pokutovém území domácích nepřehledná situace, ale Českolipští si s ní poradili a míč včas odkopli do bezpečí. O chvíli později se chtěl prosadit Světlík, ovšem jeho zakončení postrádalo razanci a přesnost. Následně se fotbalisté z lázeňského města dožadovali po nedovoleném zákroku domácího hráče v šestnáctce penalty, avšak sudí Blaschke zůstal ledově klidný. Poté pálili mimo Tolar s Markem. Deset minut před koncem ukopl Janošec čistým způsobem balón před Tolarem, ten ale neudržel nervy na uzdě, vulgárně se domáhal u hlavního arbitra odpískání faulu a rozhodčí Blaschke nekompromisně vytáhl červenou kartu. Zbytek duelu tak dohrávali hosté v deseti. Toto vyloučení je málem přišlo draho, Matys, Beneš a Bulan se ocitli v přečíslení, když běželi na jediného obránce, avšak finální přihrávka Matyse nebyla přesná. Zápas ukončil svou střelou nad branku Rolník.
LOKOMOTIVA Česká Lípa – 1. FC Karlovy Vary 1:1 (1:1)
Branka Loko: 19. Beneš
Rozhodčí: Blaschke – Horáček, Nácovský
ŽK: 3:2
ČK: 0:1
Sestava Loko: Kubínek – Proch, Volejník, Volešák (70. Třešňák), Janošec, Beneš, Zlatníček (46. Bukáček), Matys (87. Mečíř), Torba, Šlajs, Bulan (Kulha D.).

Mladší dorost
V první vážnější šanci se objevili hosté, zmatky ve svém vápně vyřešili domácí odkopem na roh. Z něj sice dali Karlovarští gól, ovšem ten sudí Blaschke neuznal, neboť ještě nedal pokyn k zahrání standardní situace. Do další velké příležitosti se probil karlovarský hráč, když chtěl přehodit vyběhnuvšího Klimenta. Míč však skončil těsně nad českolipskou brankou. Ve 31. minutě se Severočeši poprvé radovali, Mečíř nabral rychlost, unikl svému strážci a jako na zlatém podnosu předložil balón Danu Vítovi, který už neměl problém zamířit do prázdné klece – 1:0. Následně mohli Západočeši srovnat, pohotový domácí hráč však odvrátil nebezpečí na rohový kop. Ve 37. minutě dostal Vladimír Blažek trochu prostoru, napřáhl a kulatý nesmysl se zatřepetal až v síti – 2:0. Nikdo by si v tu chvíli nepomyslel, že by domácí mohli ještě o vítězství přijít. Ovšem stalo se.
Do druhé části přišli Karlovarští jako politi horkou lázeňskou vodou. Poté, co Havel hlavičkoval po rohovém kopu mimo, zahájily Vary svůj gólový koncert. Během třiceti minut vstřelily pět gólů. Brankář Kliment se sice snažil, co mu síly stačily, ale ani on neodvrátil karlovarský tajfun. Zřejmě zlomovým momentem pro domácí byla nařízená penalta po nedovoleném zákroku českolipského hráče, kdy se Západočeši dostali do vedení 3:2 a poté už Českolipské k ničemu nepustili. Na konci zápasu už hráli hosté na krásu a dělali si ze svého soupeře dobrý den.
LOKOMOTIVA Česká Lípa – 1. FC Karlovy Vary 2:5 (2:0)
Branky Loko: 31. Vítů, 37. Blažek
Rozhodčí: Blaschke – Nácovský, Horáček