Českolipští fotbalisté v přípravě znovu prohráli

Ani na čtvrtý pokus se fotbalisté českolipského Arsenalu nedočkali vítězství. V dalším přípravném utkání totiž podlehli na domácí umělé trávě staršímu dorostu Varnsdorfu, který si od Ploučnice odvezl výhru 2:1. Jediný úspěšný zásah hostitelů obstaral po změně stran Adam Reichelt.

Českolipští vstoupili do zápasu aktivně, Reichelt při svém průniku zahrál Davidovi Černému na housle, ale nadějný útočný výpad nakonec ani nezakončil. Vzápětí poslal Šimon krásnou přihrávku do běhu Valtovi, který z ostrého úhlu mířil mimo. V permanenci musel být i českolipský brankář Chadraba, jenž vyrazil střelu Kučery na roh. Po něm hosté nastřelili břevno, ale ve 23. minutě se již radovali z úvodního gólu.
Kučera centroval do vápna, kde míč za Chadrabova záda usměrnil Josef Černý. Záhy měli domácí velkou příležitost na vyrovnání, po pasu Ladry běžel sám na Voseckého Valta, ale gólman Varnsdorfu předvedl své kvality a stoprocentní šanci zmařil. Své střelecké štěstí zkoušel posléze i Vodrážka, ale Vosecký byl znovu na místě.

Po přestávce vymyslel Ladra interesantní přihrávku na Buriana, jenže pokus českolipského záložníka zpacifikoval Krajčovič, který pro druhé dějství vystřídal v brance Voseckého. V 55. minutě byli Českolipští za svou aktivitu právem odměněni vyrovnávacím gólem, Burian vybídl ke skórování Adama Reichelta, který přesnou střelou srovnal na 1:1.
Rozdílová branka celého střetnutí se zrodila v 61. minutě, kdy se k balónu dostal Pavel Hauer, na jehož střelu Kluch nedosáhl. Vedoucí trefa Varnsdorfské ještě více povzbudila, ale Mičicova rána se mezi tři tyče nevešla. Poté se ke slovu dostali znovu hostitelé, po centru Poláčka ale hlavičkoval Valta vedle. Následně se v obrovské šanci objevil Vodrážka, který běžel sám na Krajčoviče, ale pokus o hokejový blafák mu nevyšel. Arsenal tak prohrál se starším dorostem Varnsdorfu 1:2.

Ohlasy trenérů:
Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „V tomto utkání jsme se zaměřili na obrannou fázi a řešení rychlých protiútoků. Ačkoliv jsme prohráli, tak si myslím, že jsme si vytvořili více šancí než soupeř. Jen kvůli naší střelecké impotenci jsme nevyhráli, ale naše výkony se začínají pomalu zlepšovat.“
Pavel Hradiský (FK Varnsdorf U19): „Chtěli jsme být v tomto zápase dominantní. Pokud hrajeme s kvalitnějším soupeřem, jako před týdnem s ligovým dorostem Jablonce, tak jsme schopni se ubránit a chodit do rychlých brejků. Pakliže ale hrajeme se stejně silným soupeřem, tak máme problém jej přehrát. V první půli se nám dařilo kombinačně, byli jsme lepší na míči, ale postupem času přestali kluci běhat a pak už to vypadalo, jako když hraje stará garda.“

FK ARSENAL Česká Lípa – FK Varnsdorf U19 1:2 (0:1)
Branky: 55. Reichelt - 23. J. Černý, 61. Hauer. Rozhodčí: Ujka. Diváci: 35.

Sestavy:
Česká Lípa: Chadraba (46. Kluch) - Poláček, Rataj, Pažout, Urban - Burian, Vodrážka, Ladra ml., Valta - Šimon, Reichelt (Rosenberg, Tomíček, Příhoda, Kliment, Čonka). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.
Varnsdorf U19: Vosecký (46. Krajčovič) - Šimůnek (37. Hauer), Devátý, D. Černý, Černohorský - Smejkal (46. Mpongo), Mičica, Kotek, Kučera (79. Smejkal) - J. Černý, Hůza. Trenér: Pavel Hradiský.