Béčko Arsenalu porazilo Desnou

Rezerva Arsenalu posílená o hráče z A-týmu hostila na svém stadionu u Ploučnice celek Desné. Po opatrném začátku se ke slovu dostal českolipský Jakub Ledl a svou šanci využil beze zbytku. Do šaten tak odcházeli spokojenější svěřenci trenéra Bohuslava Najmana, kteří měli jednogólový náskok.

Po změně stran zvýšil na 2:0 Miroslav Holeček, ale hosté se nevzdávali a díky brance Ondřeje Kobylky snížili na 2:1. Definitivní pojistku tří bodů pak zařídil v nastaveném čase Marek Burian.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a diváci byli svědky nakopávaných balónů. K první střele se odvážil Zeman, ale soupeřovu branku vůbec netrefil. Ve stoprocentní šanci se ocitl Švec, ovšem z malého vápna přestřelil. Hostující brankář Petr Maňák si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl, protože domácí fotbalisté ho neustále zaměstnávali. V pozoru musel být proti hlavičce jednoho z českolipských borců, stejně dobře si vedl také proti jedovaté ráně Tomáše Vodrážky. Když už se hráči Desné dostali k Chadrabovi, sami se o nabídnutou příležitost připravili, neboť hlavní rozhodčí odpískal hraní rukou. Ve 14. minutě unikl podél lajny Bečvařík, krásným centrem našel na vzdálenější tyči Jakuba Ledla, který poslal svůj tým do vedení – 1:0. Následně zkoušel své štěstí z přímého kopu Vodrážka, tentokrát mířil mimo. Desná dala o sobě vědět Rimským, avšak ten na Vokálův centr nedosáhl. Podobně si vedl na druhé straně také Zeman. Vzápětí se kapitán Desné Vokál zmocnil míče, předložil ho Křemenovi, jehož střelu Chadraba pouze kontroloval. Velmi agilní Vodrážka pálil rovněž v 28. minutě, Maňák zachránil celou situaci tygřím skokem. Maňák byl úspěšný i proti střele Bečvaříka. Záhy zahrál trestný kop Křemen, jehož tečovanou pumelici vyrazil Chadraba ke zcela volnému Pipkovi, který vybojoval pouze roh. Do konce prvního poločasu už si žádný z týmů nevypracoval vážnější šanci, a tak po úvodním dějství vedli Českolipští 1:0.

O poločase stáhl trenér Arsenalu Bohuslav Najman střelce první branky Jakuba Ledla, místo něhož poslal na hřiště Lukáš Půlpána. Začátek druhé půle přinesl krátké intermezzo v podobě rozdávání žlutých karet, hned tři borci byli napomínáni hlavním rozhodčím. Poté se opět začalo hrát, čerstvý Půlpán poslal centr Vodrážkovi, kterému scházel krok. O minutu později si však vše Českolipští vynahradili, neboť se skórem pohnul Miroslav Holeček – 2:0. Snížit mohl záhy Pipek, ale slabým pokusem si na Chadrabu nepřišel. V 71. minutě se domácí mohli radovat potřetí, Půlpán v přečíslení přihrál Švecovi, který si v rozhodující chvíli předkopl míč daleko před sebe. Ovšem zafungovalo staré známé heslo nedáš – dostaneš. Hned z protiútoku udeřil Ondřej Kobylka, který byl na hřišti pouhé tři minuty – 2:1. Hráčům Desné narostla křídla a vzápětí mohlo být vyrovnáno, ale jeden z hostujících fotbalistů trefil pouze tyč Chadrabovy svatyně. Následná Vodrážkova střela skončila nad. Hlavní sudí Zdeněk Nádeník nastavil jen minutu a v posledních vteřinách zápasu utekl Švec, přihrál Marku Burianovi, jenž nadvakrát překonal Maňáka – 3:1.

ARSENAL Česká Lípa B – Desná 3:1 (1:0)

Branky: 14. Ledl, 55. Holeček, 90+1. Burian – 72. Kobylka

Rozhodčí: Nádeník – Tykva, Horáček