Arsenal remizoval s Karlovými Vary

V předehrávaném 17. kole hostili českolipští fotbalisté celek z Karlových Varů. Západočeši byli lepším mužstvem a zaslouženě se dostali do vedení, když nařízenou penaltu bezpečně proměnil Marian Geňo. Českolipští byli ve hře dopředu jaloví, ale přeci jen se jedna střela ujala. V 85. minutě vypálil Jakub Hottek a zajistil České Lípě bod.

Na fotbalový stadion si našlo cestu jen 260 diváků a ti hned viděli útočnou misi trojice Vůjtěch – Kubice – Staněk, ale ani jeden se na malém vápně do míče netrefil. Na druhé straně se chystal vystřelit Kaňkovský, ale v rozhodující chvíli mu míč odskočil daleko od nohy. O chvíli později zkoušel své štěstí Kousal, avšak trefil pouze před sebou stojícího protihráče. Poté to byl spíše boj o střed hřiště. Až Pospíšil vysunul Hotteka, toho si pohlídal hostující obránce. Západočeši podnikli další výpad, který po přihrávce Hrubého zakončil Geňo, leč pouze do bránících hráčů. Následně v pokutovém území upadl Hottek, ovšem píšťalka rozhodčího Vlasjuka zůstala němá. Meier pak musel dávat pozor na přímý kop Tichoty, jehož střelu vyboxoval. V brankovišti Oldřicha Meiera se strhla menší strkanice, kterou odnesl právě Meier, jehož poslal na zem Šmrha. To neuniklo pozornosti hlavního arbitra a ten karlovarskému hráči ukázal žlutou kartu. Karlovarští byli přeci jen o něco aktivnější a za svou agilní hru byli odměněni vstřelenou brankou. Marian Geňo uháněl sám na Meiera, udělal mu kličku a Meier zatáhl za záchrannou brzdu. Rozhodčí Vlasjuk ihned nařídil penaltu, k níž se postavil sám Marian Geňo a poslal svůj tým do vedení – 0:1. Ve 34. minutě vznikl v karlovarské obraně plamínek, který po střele Pospíšila uhasil až hostující obránce. V závěru poločasu ještě střílel Kousal, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

Do druhé půle poslal trenér Nečas do hry místo Kaňkovského Zemana. Ale byl to bek Řehák, který rozjel útočnou akci, na jejímž konci byl Kousal, ale od jeho hrudi se balón odrazil přímo k brankáři Četverikovi. Po nedůrazné rozehrávce domácích hráčů se k balónu dostal Habai, ale z malého vápna přestřelil Meierovu klec. Českolipští nicméně pálili jak u Verdunu, ale nic platné jim to nebylo, neboť všechny jejich rány končily u pozorné karlovarské obrany. Vzápětí centroval Řehák a dal míči zajímavou rotaci, protože hrací předmět skončil na horní síťce Četverikovy svatyně. V 66. minutě mel na kopačce vyrovnání Hottek, ale jeho střela skončila jen těsně vedle. Na trávníku pak zůstal ležet Geňo, po krátkém ošetření se ale na hřiště vrátil. Od 75. minuty byli Západočeši až do konce utkání pod neustálým tlakem. Po přímém kopu Pechara vznikl v pokutovém území Varů pořádný závar. Největší šanci zazdil Beran, jehož hlavičku Četverik zázračně vyrazil. K odraženému míči se dostal Řehák, nahrál Hottekovi, který nastřelil jen protihráče. Svěřenci trenéra Radima Nečase pálili, jak se dalo. Nakonec karlovarská obranná hráz polevila v 85. minutě, kdy se napřáhl Jakub Hottek a zajistil tak domácím důležitý bod do tabulky.

U Ploučnice se tak zrodila remíza 1:1. Už potřetí v řadě se oba týmy ve vzájemných zápasech rozešly smírně po stejném výsledku, neboť v loňské sezoně jak na západě Čech, tak v České Lípě nepoznalo utkání vítěze. Českolipským nešla upřít snaha, ale Západočeši byli většinu zápasu aktivnější. Posledních dvacet pět minut bylo v režii Arsenalu, ale domácí hráči dokázali ze svého tlaku vytěžit jen jeden gól.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Musíme být s bodem maximálně spokojeni, protože soupeř byl lepší. My jsme hráli podle našich představ až posledních dvacet pět minut, a to je málo na to, abychom ten zápas vyhráli. Z prvního poločasu a začátku druhého panuje velké zklamání, neboť my jsme začali hrát až posledních pětadvacet minut.“

V prvním dějství byla nařízena za faul Meiera penalta. Byla podle trenéra oprávněná? „Měl jsem to přes celé hřiště, takže nevím. Ale jestli rozhodčí byl blíž a viděl to, tak asi byla oprávněná. Nehledě na to, že my jsme dneska měli i štěstí a výborně zachytal Olda Meier, protože jsme dostali tři tyče a ještě nějaké šance Olda Meier zlikvidoval, takže bod je pro nás velice cenný.“

Jak to vypadá s hráči, kteří jsou na marodce, jmenovitě Finklár a Silný? „Finklár ještě nebude na příští zápas připraven, neboť začne teprve trénovat. Silný už byl dneska na lavičce, takže by mohl zasáhnout do příštího utkání, ale uvidíme, jak se k tomu vyjádří lékaři.“

Čím to, že byla ofenziva jalová? „My jsme zaostávali nejen v útoku, ale ve všech činnostech. To si důsledně rozebereme a musíme se z toho poučit. Mužstvo Karlových Varů bylo lepší.“

ARSENAL Česká Lípa – FC Karlovy Vary 1:1 (0:1)

Branky: 85. Hottek - 27. Geňo z pen.

Rozhodčí: Vlasjuk – Váňa, Myška