Florbalisté opět naplno bodovali!

Forvard Petr Procházka nastoupil k poslednímu utkání za FBC a Lukáš Knapčík po utkání podstoupí plánovaný zákrok ramene.
USK SLÁVIE Ústí n. Labem – FBC Česká Lípa       2:7 (1:1, 1:2, 0:4)
Obě mužstva vstoupila do utkání opatrněji. Ještě před úvodním gólem došlo k nepříjemnému zranění Novotného po srážce se soupeřem. Na první branku se čekalo až téměř do konce první třetiny. Od půlky napřáhl Major a jeho střela si našla cestu do brány. Naštěstí přišla rychlá odpověď z hole Marhana, který ukázkově vymetl pavučinu v levém rohu. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu.  Ve druhé třetině se FBC začalo stále více prosazovat. Převahu potvrdil svým prvním ligovým gólem za „A“ tým Jirsa umístěnou střelou z půlky. Na 1:3 zvyšoval backhandovou střelou Gembec, které předcházela pohledná kombinace na polovině soupeře. Přání jít do poslední třetiny s dvougólovým náskokem pokazil o několik málo vteřin poté ústecký Nevrkla. Naštěstí to byla poslední radost Ústeckých. Česká Lípa přidala v poslední části na důrazu, rychlosti a odměnou byly i branky. Postupně se trefili Motejzík, Mlejnek a z přesilové hry Jeřábek. Skóre 2:7.
Góly a asistence: Marhan (Kopta), Jirsa (Vnuk), Gembec (Poledno), Motejzík (Procházka), Procházka (Motejzík), Mlejnek (Marhan), Jeřábek (Jirsa)

FBC Česká Lípa – FBC DDM Kadaň           6:2 (2:1, 3:0, 1:1)
Nabuzeno prvním zápasem vstoupilo mužstvo FBC do druhého zápasu proti ex-prvoligové Kadani. Soupeř hrál na rozdíl od Ústeckých od začátku velmi tvrdě.  Ve třetí minutě otevřel skóre tvrdou střelou z pravé strany Kopta. Česká Lípa měla převahu a přicházely i brankové příležitosti, které ovšem zůstaly nevyužity, a tak přišel zákonitě trest. Po nahození do brankoviště se nedohodl Mlejnek s gólmanem a do prázdné brány pohodlně skóroval Odlas.  Již za 50 vteřin napravil Mlejnek svou chybu pohotovou střelou po přiklepnutí Procházky, 2:1. FBC ve druhé třetině pokračuje v aktivní hře a hattrickem Procházky navyšuje skóre na 5:1. Ve třetí třetině kontroluje Česká Lípa zápas, ovšem po chybě obrany Kadaň upravuje na 5:2. Závěrečný účet podtrhl Marhan dorážkou z malého brankoviště.
Góly a asistence: Kopta (Gembec), Mlejnek (Procházka), Procházka 3x (Mlejnek,Mlejnek,Motejzík), Marhan
Sestava: Knapčík, Krčál - Gembec, Poledno, Mlejnek, Vnuk - Procházka, Motejzík, Kopta, Marhan, Rozman, Jirsa, Matějka, Veber, Novotný, Jeřábek
Mužstvo podalo v obou zápasech spolehlivý výkon a zaslouženě vyhrálo. Za zmínku stojí i debut brankáře Jirky Krčála, který odchytal druhý zápas a podal velmi dobrý výkon. Příště zajíždí Česká Lípa na palubovku Plzně, kde se postupně utká s domácími a Domažlicemi.