Ženy v úvodu bez prohry

Poslední zářijovou neděli měly ženy obou českolipských florbalových družstev tu čest zahajovat sezónu na domácí půdě. Šlo doslova o zahřívací kolo, jelikož každý ze zúčastněných týmů odehrál pouze jeden zápas.

FBC Alis Česká Lípa B - FBC Děčín 3:3

V úvodním ženském utkání letošního ročníku druhé ligy se jako první do statistik zapsala českolipská hráčka, po bezbrankové úvodní třetině Cháberová prokázala tradiční bojovnost a po náhře Kubátové dostala “bejbyženy” do vedení 1:0. Děčín však kontroval velmi rychle o do druhé sirény dokázal skóre otočit na svojí stranu, nejprve Flaschsová a po ní Kvízová vyzrály na debutantku Jelínkovou v brance FBC, 1:2. Třetí třetina však naštěstí dopadla výsledkově opačně, druhou branku přidala opět Cháberová a po ní se prosadila o dorostenka Vítková, 3:2. Závěr patřil Děčínu, zaslouženou remízu nakonec trefila pár minut před koncem Hanžlová.

sestava: Jelínková - Cháberová, Vítková, Ševčíková, Jasanská, Kuželová, Kubátová, Kořínková, Nováková

FBC SP Plast Česká Lípa - ASK Lovosice – LFP 4:0

Po vydařeném zápasu B-týmu proti Děčínu započaly svůj boj i jejich A-kolegyně, jejichž prvním soupeřem bylo družstvo lovosických florbalistek. Oba týmy se dostavily ve zhruba stejném počtu, avšak Lovosice se, co do složení i výkonu, zdály lehce oslabeny.
První gól padl koncem čtvrté minuty, kdy se po dlouhé nahrávce Peterové trefila ukázkovou střelou Dědková. Další navýšení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat, zhruba minutu po prvním gólu branku vymetá Lípová, za pomoci své věrné asistentky Gabrielové.
Celá hra probíhala v poněkud nekonzistentní formě, rozhodčí kouskovali hru díky přísnějšímu posuzování prohřešků hráček a nedávali příliš prostoru pro kontakt.
Druhou třetinu zahájila Lípa opět úspěšně, dvě minuty po úvodním buly využila chaosu před bránou Kuželová, a pohotově zametla míček za zmatenou gólmanku.
Nedlouho poté je Halabalíková nucena z rodinných důvodů opustit bránu a předat žezlo nemocí soužené Eclerové, která i přes tuto nepřízeň podává, stejně jako její kolegyně, vynikající výkon. Druhá třetina již gólovou změnu nepřinese, průběh zpestří pouze vyloučení Maškové a Chynoranské, jež se na trestné lavici vystřídají za stejný prohřešek – sekání.
V poslední třetině se hra držela povětšinou na straně hostujícího týmu, kde byla brána domácími ostřelována se všech stran a úhlů, avšak neúspěšně. Neprůstřelná Boubelíková podlehla až minutu před koncem, kdy se po asistenci Šmídové podruhé prosadila Dědková. Zpečetila tak konečnou podobu skóre na 4:0 a Lípa tímto získala první cenné tři body do nové sezóny.

sestava: Eclerová E., Halabalíková J. – Mašková A., Slaná A., Peterová A. – Dědková N., Lípová K., Kuželová V., Šmídová L., Gabrielová M.