Ženy na turnaji Poháru ČFBU nezklamaly

První soutěžní zápasy nové sezóny mají za sebou ženy FBC Alis Česká Lípa. O víkendu 25. - 26. září se v Praze zúčastnily pohárového turnaje České florbalové unie. Na rozjezd se utkaly se soupeřem z nejtěžších – extraligovým  ELITE Praha.

Po první třetině - díky obětavé hře a skvělému výkonu brankářky Eclerové – prohrávalo českolipské FBC pouze 1:0, ale s přibývajícím časem se favoritky z Prahy rozehrály a v zápase, ve kterém si občas naše děvčata připadala jako na kolotoči, suverénně zvítězily 8:0.

Podstatně hratelnějším soupeřem byl ve druhém zápase tým 1. FbK Tábor. Vše důležité tohoto zápasu se odehrálo v první třetině, kdy v úvodu naše hráčky poněkud zaspaly a hned po půl minutě hry prohrávaly 1:0. Pak ale díky gólům Slané a Dědkové skóre obrátily na 2:1 ve svůj prospěch. Táborská děvčata ještě dokázala srovnat na 2:2, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak na druhé straně se po pěkné přihrávce Lípové trefila Gabrielová a gólový účet první třetiny (stejně jako celého zápasu) zakončila parádní ranou Peterová – 4:2.

V zápase s FbC Panthers sice náš tým po první třetině vedl 1:0, ale další šance skórovat už nevyužil a lépe hrající soupeřky postupně strhly vedení na svou stranu a zvítězily 3:1. Poslední ze soupeřů FBC Alis Česká Lípa – FBC Kladno začalo vzájemný zápas podstatně lépe a na začátku druhé třetiny vedlo již 2:0. Našim děvčatům (konkrétně Gabrielové) se ale naštěstí povedlo využít alespoň dvě z několika gólových příležitostí a zakončila tak turnaj remízou 2:2.

Českolipské florbalistky si tak z Prahy kromě bodů za jednu výhru a remízu, přivezly cenné zkušenosti ze zápasu s extraligovým týmem. Velkým příslibem pro nadcházející sezónu byla vedle parádního výkonu brankářky Eclerové, především předvedená hra plná pěkných kombinací.

Sestava FBC Alis Česká Lípa: Eclerová (0+1) – Peterová (1+1), Řebíčková, Pořízková – Bubáková, Slaná (1+0), Dědková Aneta (1+0), Dědková Nikola, Lípová (0+2), Čapková (0+1), Gabrielová (3+1)