Zase nájezdy, zase to nevyšlo. Lípa podlehla Svitavám

Při pohledu na tabulku mělo jít o jednoznačnou záležitost, nakonec to ale bylo úplně jinak. Devatenácté kolo bylo pro Českou Lípu ztrátové, neboť po nájezdech prohrála se Svitavami poměrem 5:4.

FbK Svitavy – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 5:4 (1:1, 0:1, 3:2 – 0:0)

Průběh utkání byl celou dobu relativně vyrovnaný a do třetí třetiny se šlo za stavu 1:2 pro Lípu, třetí periodu však domácí Svitavy ovládly poměrem 3:2 a po bezbrankovém prodloužení tento tým triumfoval v samostatných nájezdech. Severočeši se navíc museli obejít bez Štěpána Slaného.

Už zpočátku se to pro domácí rýsovalo lépe, když se v šesté minutě první třetiny ujali vedení. Následně se na obou stranách neproměnilo několik šancí a až pak, v průběhu osmnácté minuty, se Severočechům povedlo odpovědět, kdy se po individuální akci prosadil Radovan Vnuk.

Tentýž hráč se blýskl i zkraje druhé třetiny, kdy našel volného Milana Tichého, jenž poslal Českou Lípu do vedení. Skácelík, gólman Svitav, si během oslabení svého týmu připsal zákrok nohou proti střele Tichého. Českolipský obránce posléze vystřelil znovu, ale orazítkoval tyč. A aby toho nebylo málo, tak o minutu později Dominik Jansa trestuhodně netrefil odkrytou branku. Do třetí třetiny se tak šlo za stavu 1:2.

Ve druhé třetině 28, ve třetí 31! Tolik vteřin po začátku periody stačilo Tichému ke skórování. Na začátku třetí třetiny se tak skóre přepsalo už na 1:3 a na straně České Lípy mohl být větší klid, a co víc, hosté dominovali, takže ztráta bodů určitě nepřicházela v úvahu. Jenomže během čtyř minut se Svitavám povedlo dvakrát skórovat a vyrovnat, čímž domácí značně zdramatizovali zápas. V jednapadesáté minutě se hned po jedné vteřině během přesilovky prosadili domácí, čímž otočili zápas na 4:3. Českolipští však nesložili zbraně a pět minut před koncem zaveleli k protiútoku, který vyvrcholil vyrovnávající brankou, kterou Milan Tichý zkompletoval hattrick.

V prodloužení se nic zásadního nestalo, Svitavy si připsaly dvě střely, hosté pouze jednu. A bylo tak jasné, že Česká Lípa naváže na minulé kolo a znovu bude účastníkem nájezdů.
Zápas hodnotil trenér Jiří Stožický takto: „Polovinu zápasu jsme měli pod kontrolou, nedařilo se nám však proměňovat šance a soupeř využíval střely z dálky, v nájezdech uspěl ten šťastnější.”

Sestava České Lípy: Knol (Ponomarev) – Bezouška, Vnuk, Jirsa, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Novák, Podrabský, Tichý, Jansa, Hnízdil.