10. výročí od povodní

Z České Lípy uděláme nedobytnou pevnost, věří Viktor Kopecký

Verze pro tisk |

Viktor Kopecký se ocitl v hledáčku florbalových trenérů České Lípy po výběrech krajských dorostenců, kde zanechal velmi dobrý dojem. „Viky“, původem z ústeckého USK, vyniká především fyzickou kondicí a výbornou technikou. I on dostal pozvánku do juniorské reprezentace, kde bude barvy České Lípy reprezentovat hned pět hráčů.

1. V letošním roce ses stal jednou z posil pro nadcházející juniorskou extraligovou sezónu. Co tě přimělo k přestupu do České Lípy?

Do České Lípy mě určitě přimělo, že si zde zahraji juniorskou extraligu a zároveň s tím budu moci studovat ve svém rodném městě na gymnáziu.

2. Za FBC jsi již odehrál několik přátelských zápasů, mohl bys zhodnotit dosavadní přípravu?

Zatím se ještě neúspěšně srovnávám s novou pozicí a novým herním stylem, moje výkony zatím ještě nebyly optimální, ale doufám, že se to brzy srovná. Naopak výsledky týmu byly v celku dobré a to je nejdůležitější!

 3. V České Lípě ses zabydlel poměrně rychle, jak na tebe působí tým?

Kolektiv je tu opravdu dobrý, to je pro mě důležité, a myslím si, že to bude jedna z našich velkých zbraní.

4. Juniorská extraliga bude v České Lípě díky nové hale velmi medializovaná, čekají se velké návštěvy, jen na baráži s Havířovem bylo přes 300 diváků, pro mladé hráče to bude asi trochu nezvyk…

Určitě to bude nezvyk, vždycky se na mě chodili dívat možná tak rodiče, ale moc se těším na pořádnou atmosféru a doufám, že i díky divákům uděláme z našeho města nedobytnou pevnost, body se odsud lehce vozit nebudou!

5. Za necelý měsíc tvůj tým čeká ostrá zkouška s loňským finalistou Bohemians, co čekáš od prvního zápasu a celé sezóny?

Mně osobně se proti Bohemce hraje asi nejhůř a mám z ní největší obavy. V sezoně bych rád okusil play-off a v něm se dostal co možná nejdál.
6. Ihned po přestupu do FBC ses ocitl v hledáčku reprezentačního trenéra Kysela, co od první akce očekáváš?

Očekávám, že potrénuji s těmi nejlepšími hráči a poperu se o šanci v užším kádru. Když se ale nedostanu dál, nic se neděje, je to jenom sport …

Nahoru