Výborný výkon FBC a statečný boj ZŠ Partyzánská

V sobotu 8.ledna byl v Liberci na programu další turnaj starších žáků. Celý turnaj byl poznamenán malou účastí díky mnoha lyžařským kurzům zejména týmem ZŠ Partyzánská, proto museli za ni nastoupit dva hráči FBC Marek Šebera a Filip Běla.

FBC Česká Lípa ZŠ Partyzánská – FBC Liberec Black   0:15 (0:5,0:5,0:5)

Zápas s nejlepším týmem ligy začal tlakem Liberce, který narušoval pouze pěknými  individuálními akcemi Marek Šebera, který si často poradil i se čtyřmi protihráči a dostával se do zakončení. Na druhé straně střely Liberce bravurně chytal náš gólman Štorek, vyrovnaný stav drželi naši hráči statečně až do šesté minuty, kdy soupeř vstřelil dva rychlé góly. Ještě do konce třetiny se Liberec trefil třikrát. Únava se začala stále více projevovat a tak soupeř přidával další branky i přes statečný výkon všech hráčů ZŠ Partyzánská.

Fbc Česká Lípa ZŠ Partyzánská – 1.Fbk Campus Jablonec nad Nisou 1:10 (0:2,1:5,0:3)

Druhý zápas našeho rezervního týmu začal velmi opatrně, střely Jablonce pokrýval gólman Štorek a na druhé straně si s úniky Šebery poradil i jablonecký brankář. První třetina tak skončila pouze 2:0 pro Jablonec. Na začátku druhé třetiny se po krásné akci prosadil Šebera, kdy prošel sám přes celé hřiště a snížil. Nadějný výsledek však vydržel pouze tři minuty, kdy Jablonec zvýšil na 3:1. V dalším průběhu zápasu byla znát herní převaha Jablonce, který přidal ještě sedm branek.

Góly a asistence: Šebera

FBC PD Dědek Česká lípa – TJ Turnov 8:2 (3:0,2:0.3:2)

Už od začátku zápasu bylo jasné, kdo je lepším týmem. Hráči České Lípy byli ve všem lepší. Nejprve po krásné přihrávce Pastora poslal Hejl míček do šibenice turnovské brány. O chvilku později nedal střelou tahem Pastor turnovskému gólmanovi šanci. Ještě do konce první třetiny se Hejl prodral přes polovinu hřiště a přihrál Matějíčkovi, který bez problému zvýšil. Stejně jak skončila první třetina, tak začala i druhá. Přihrávající Hejl, zakončující Matějíček a skóre 4:0 pro FBC. Když už se Turnov začínal dostávat do šancí, vychytal je neuvěřitelnými zákroky gólman Jeník. Ještě do konce druhé třetiny navýšil skóre Pastor, kdy dlouhým výjezdem od mantinelu poslal míček pod horní tyčku turnovské brány. Na začátku třetí třetiny naši hráči trochu polevili a výsledkem byly dva vstřelené góly Turnova. Po oddechovém čase a domluvě trenéra Nováka tým České Lípy začal opět dominovat. Dědkova střela z půlky skončila v rohu turnovské brány. Po chvíli se po přihrávce Pastora trefil Hejl. Konec zápasu si hráči FBC pohlídali, a tak po pěkné individuální akci Hejl zkompletoval hattrick.

Góly a asistence: Hejl (3+3), Pastor (2+2), Matějíček (2+1), Dědek (1+0)

FBC PD Dědek Česká lípa -  FBC Liberec Black   2:7 (1:1,0:3,0:3)

Druhý zápas našeho elitního týmu začal tlakem Liberce, ovšem brankář Jeník držel svůj tým. Až v přesilové hře Liberce ho prostřelil Jágr. Do konce první třetiny se pak po krásné individuální akci prosadil Hána. Ve druhé třetině měli hráči České Lípy několik slibných šancí, bohužel je nedokázali přetavit v gól, naopak Liberec přidal tři branky. Ve třetí části se Liberec prosadil i přes dobrou hru našeho týmu ještě třikrát. V poslední minutě už pouze Matějíček snížil na konečných 7:2 pro Liberec.

Góly a asistence: Hána (1+0), Matějíček (1+0), Pastor (0+1), Hejl (0+1)

Komentář trenéra: ZŠ Partyzánská:  Výkon nebyl špatný, bohužel jsme narazily na dva nejlepší týmy ligy. Chtěl bych vyzdvihnout výkon brankáře Štorka a hlavně pak Šebery, který výborně bránil a zároveň krásnými akcemi zatápěl obranám Jablonce a Liberce.

FBC Česká Lípa: Chci poděkovat všem hráčům za výborný výkon v obou zápasech a vyzdvihnout výkon gólmana Jeníka, který je ještě mladší žák, ale počínal si velmi zkušeně.