Víkendové trápení stálo ztrátu prvního bodu v letošní sezóně

FBC S&H Česká Lípa si poprvé v této sezóně zkusilo, jaké to je hrát domácí dvojzápas před vlastním publikem. Sobotním soupeřem jim byl tým USK Slávie Ústí nad Labem, v neděli pak mužstvo z Lovosic. Hra obou týmů by se dala charakterizovat stejně, čekání na brejkové situace a velká střelecká úspěšnost.

FBC S&H Česká Lípa – USK Slávie Ústí nad Labem 8:7pp (3:1,3:2,1:4-1:0)

Česká Lípa vstoupila do utkání ve velkém stylu, ústečtí hráči nestíhali a již od začátku zápasu si museli pomáhat nedovolenými přestupky. Ve třetí minutě putoval za „katr“ Bečvář a přesilovku po minutě využil Procházka, když dorazil střelu Tichého. O dvě minuty později neudržel nervy na uzdě druhý z Bečvářů, spolu s osobním trestem vyfasoval i dvou minutový trest, se kterým S&H naložili také s bravurou – Mlejnek prostřelil vše, co se dalo – 2:0. Drtivý nástup do zápasu pak potvrdil Jedlička, když uklidil náhru vzduchem od Procházky – 3:0. Jak již bývá pravidlem, Českolipští se spokojí s dostačujícím náskokem a nechají dostat soupeře zbytečně do zápasu. Vojta využil propadu druhé formace, našel nekrytého Smištíka, který měl dostatečný čas, aby se trefil přesně k tyči. Ve druhé třetině se začal hrát vyrovnaný florbal, nejprve se protáhl Vnuk kolem mantinelu a střelou z dálky zvýšil na 4:1, po minutě však přišla rychlá odpověď, nedůraz v brankovišti se vždy rovná nebezpečné situaci, pro jednoduchou dorážku si došel Mikulič a bylo opět sníženo. Česká Lípa měla po celý zápas velký počet vyložených „gólovek“, ale českolipští borci pálili povětšinou kolem ústecké branky. V polovině třetiny nastřelil Vnuk míček do brankoviště, kde ukázal dobrou orientaci Novák a zvýšil na 5:2. Po několika střídáních rozhodčí viděli údajné Procházkovo sekání, následovali dvě minuty a také využitá přesilovka ze strany USK, Vojta nabil Smištěkovi, který krosovou příhru uklidil k tyčce. V 18. minutě si S&H vysloužilo další trest za další nedovolenou práci s hokejkou – sekání Bezoušky bylo odměněno trestem. Zlepšená defenzivní činnost měla za výsledek rychlý kontr Tichého, který našel před brankou šikovné ruce Merlíčka, a do šaten se šlo s uspokojivým náskokem 6:3. Jak si zkazit dobře rozehraný zápas ukázala třetí třetina. Nejprve Vojta dorážkou snížil na dvou brakový rozdíl, poté rychlá reakce FBC po souhře Merlíček – Marhan se trefil druhý jmenovaný. To bylo bohužel od Lípy vše, děsivou poslední pětiminutovkou dostali USK zbytečně do zápasu, nejprve byl úplně zbytečně vyloučen Jedlička, USK rychle využívá na 7:5 a v 18. minutě opět dorážkou z brankoviště snižuje Smištěk. V čase 17:56 padá S&H do klína vyloučení Bečváře, USK vyrovnalo síly pomocí hry bez brankáře a 26s před koncem neuhlídal Tichý v brankovišti Tržila, Knol svojí přední tyčku a bylo srovnáno. V prodloužení trefil bonusový bod z volného úderu Procházka a FBC si připsalo do tabulky výhru v prodloužení a dva body.

Branky FBC S&H Česká Lípa: 2x Procházka (2x Tichý), Mlejnek (Tichý), Jedlička (Procházka), Vnuk (Tichý), Novák (Vnuk), Merlíček (Tichý), Marhan (Merlíček)

diváci: 120

FBC S&H Česká Lípa – TJ Lovochemie Lovosice LFP 7:4 (3:4, 2:0, 2:0)

Jako na houpačce si museli připadat oba týmy v první třetině. Nejprve Lovosický Reiser potrestal vyloučení Merlíčka -1:0, Rychlá odpověď na druhé straně – Procházka uklízí Rozmanovu střelu. V desáté minutě utekl obraně Patrák, který nachytal Krčála na první tyči – 2:1, o minutu později se trefuje Vnuk od mantinelu a je opět srovnáno.  Ve 13. minutě dostal do „úzkých“ Vnuka špatnou přihrávkou Jedlička, míčku se zmocnil Jirotka a sólo zakončil střelou vedle masky Krčála. Za 30s však bylo srovnáno, Merlíček dorazil Marhanovu střelu do prázdné branky – 3:3. O dvě minuty později fauloval Beran v brankovišti Bezoušku, faul byl oceněn trestným střílením, kterým Mlejnek pohrdnul, stejně tak jako FBC následující přesilovkou. Na tahu tak byli opět Lovosice – po nedůrazu v brankovišti dostává soupeře do vedení Klíma. Konec první a celá druhá třetina se nesla ve znamení velkého tlaku FBC, kterému však odolával výborný Fišera v brance Lovosic. Co se nedalo stihnout za 20 minut, se stihlo za posledních 15s druhé třetiny - Procházka natahuje ke své obávané střele tahem, míček mu sjíždí z hokejky a ideálně nachází volného Jedličku před brankou – 4:4. Vteřinu před koncem trefuje Tichý přesně k tyči a posílá S&H poprvé do vedení. V poslední části se domácí patrně poučili z chyb z předchozího zápasu, kvalitní celoplošnou hrou kontrolovali průběh zápasu a nutili Lovosice k nedovoleným zákrokům. Díky dvou přesilovkám odskočila Česká Lípa do klidného vedení 7:4. Nejprve souhra Mlejnka a zakončujícího Jeřábka, který protrhl střelecké trápení a poté prostřelil z dálky lovosického Fišeru Procházka a uzavřel tak konečné skóre na 7:4.

Branky FBC S&H Česká Lípa: 2x Procházka (Rozman, Jeřábek), Vnuk (Novák), Merlíček (Mlejnek), Jedlička (Procházka), Tichý (Vnuk), Jeřábek (Mlejnek)

diváci: 90

Sestava : Knol (1. zápas), Krčál (2. zápas) – Mlejnek ©, Rozman, Tichý, Vnuk – Procházka, Jeřábek, Jedlička, Merlíček, Marhan, Novák, Bezouška, Jirsa, Žák, Karel

trenéři: Slaný Štěpán, Jiří Stožický

hodnocení trenéra:

Od začátku sezóny nás trápí fatální nedůraz před naší brankou a inkasujeme zbytečné branky. Ve druhém zápase přišlo malé zlepšení. Kluci i přes nevydařenou koncovku ukázali, že umí bojovat a poprali se s nepříznivým stavem v obou zápasech. Za 14 dní nás čekají Rokycany a náš konkurent v boji o postup do baráže – Plzeň, máme 14 dní na to, abychom se kvalitně připravili. Věřím, že přijde plná hala.